Të gjitha lajmet

FUNDI I SERISË PEJANE

Kur ishte fitorja e fundit e Trepçës ndaj Pejës?

Kur ishte fitorja e fundit e Trepçës ndaj Pejës?

Shkruan: Lis Dorambari

5 Shkurt, 2017 @20:43

Dje, në palestrën “Minatori” në Mitrovicë u zhvillua ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Pejës, në kuadër të xhiros XVII në Superligë dhe e veçanta e kësaj ndeshjeje ishte se në fund fitores i’u gëzua skuadra e Trepçës.

Kjo fitore e Trepçës, i dha fund “vuajtjes” shumëvjeçare të xehetarëve në përballjet me pejanët.

Peja në pesë stinorët e fundit (duke përshirë edhe këtë stinor), ka dalur fitimtare në të gjitha duelet ndaj Trepçës.

Fitorja e fundit e Trepçës kundër Pejës, ka qenë në stinorin 2011/12, kur Trepça ishte shpallur kampione dhe në përbërjen e saj luante edhe Drilon Hajrizi.

Saktësisht ishte data 19 maj 2012, kur Trepça dhe Peja përballeshin në “Minatori” në kuadër të gjysmëfinales së Play Offit dhe me fitoren e Trepçës me rezultat 73-63, kjo e fundit kualifikohet në finale, duke e mposhtur Pejën 2-1 në seri.

Atmosfera në “Minatori” pas fitores së fundit të Trepçës ndaj Pejës rreth 5 vjet më parë, 19 maj 2012


Që nga ajo kohë, e deri më tani, dy skuadrat janë përballur 24 herë dhe në të gjitha këto përballje kishte fituar Peja.

Seria perfekte e Pejës prej 24 fitoreve rresht ndaj Trepçës ishte arritur nga 18 ndeshje të Superligës, 3 të Play Offit, 2 të Ligës Ballkanike dhe 1 të Kupës së Kosovës.

Më poshtë mund t’i shihni rezultatet e të gjitha dueleve ndërmjet Pejës dhe Trepçës gjatë kësaj periudhe…Trepça - Peja, ndeshjet e ndërmjetme

1 4 Shkurt 2017 Trepça - Peja 83-65 Superliga Stinori 2016/17
2 18 Janar 2017 Peja - Trepça 80-75 Liga Ballkanike Stinori 2016/17
3 11 Janar 2017 Trepça - Peja 0-20 Liga Ballkanike Stinori 2016/17
4 4 Dhjetor 2016 Peja - Trepça 74-57 Superliga Stinori 2016/17
5 22 Tetor 2016 Trepça - Peja 54-56 Superliga Stinori 2016/17
6 30 Prill 2016 Trepça - Peja 56-83 Play Off - Gjysmëfinale Stinori 2015/16
7 27 Prill 2016 Trepça - Peja 61-80 Play Off - Gjysmëfinale Stinori 2015/16
8 22 Prill 2016 Peja - Trepça 88-50 Play Off - Gjysmëfinale Stinori 2015/16
9 16 Prill 2016 Trepça - Peja 58-86 Superliga Stinori 2015/16
10 27 Shkurt 2016 Peja - Trepça 85-61 Superliga Stinori 2015/16
11 12 Shkurt 2016 Peja - Trepça 91-65 Kupa e Kosovës - Gjysmëfinale Stinori 2015/16
12 18 Dhjetor 2015 Trepça - Peja 86-113 Superliga Stinori 2015/16
13 31 Tetor 2015 Peja - Trepça 103-69 Superliga Stinori 2015/16
14 22 Mars 2015 Trepça - Peja 73-96 Superliga Stinori 2014/15
15 31 Janar 2015 Peja - Trepça 87-77 Superliga Stinori 2014/15
16 23 Nëntor 2014 Trepça - Peja 77-99 Superliga Stinori 2014/15
17 18 Tetor 2014 Peja - Trepça 88-71 Superliga Stinori 2014/15
18 16 Prill 2014 Trepça - Peja 73-92 Superliga Stinori 2013/14
19 28 Shkurt 2014 Peja - Trepça 85-65 Superliga Stinori 2013/14
20 24 Nëntor 2013 Trepça - Peja 67-76 Superliga Stinori 2013/14
21 9 Tetor 2013 Peja - Trepça 83-63 Superliga Stinori 2013/14
22 7 Prill 2013 Peja - Trepça 83-69 Superliga Stinori 2012/13
23 6 Mars 2013 Trepça - Peja 72-75 Superliga Stinori 2012/13
24 1 Dhjetor 2012 Peja - Trepça 69-61 Superliga Stinori 2012/13
25 14 Tetor 2012 Trepça - Peja 71-84 Superliga Stinori 2012/13
26 19 Maj 2012 Trepça - Peja 73-63 Play Off - Gjysmëfinale Stinori 2011/12

RAHOVECI - YLLI

Ylli mposht Rahovecin në sekondën e fundit

Pamje nga "Shani Nushi" sonte, ku u zhvillua Rahoveci - Ylli

5 Shkurt, 2017 @19:44

Rahovecit sot i ka ikur nga dora fitorja më e madhe që do të mund...

BARCELONA - BILBAO

Bamforth 13 pikë në fitore ndaj Barcelonës pa Doellmanin

Foto: mundodeportivo.com

5 Shkurt, 2017 @18:49

Reprezentuesi i Kosovës, Scott Bamforth, ka shënuar 13 pikë në...

ÇEREKU III: RAHOVECI-YLLI

‘Nxehet’ ndeshja Rahoveci-Ylli, çereku i fundit vendos

5 Shkurt, 2017 @18:32

Përkundër se Rahoveci kishte 7 pikë epërsi pas pjesës së parë...

PJESA E PARË: RAHOVECI - YLLI

Rahoveci shkon në pushim me 7 pikë epërsi ndaj Yllit

5 Shkurt, 2017 @17:59

Skuadra e Rahovecit ka thelluar epërsinë ndaj Yllit në çerekun e...

BASHKIMI-VËLLAZNIMI

Bashkimi mposht Vëllaznimin me 31 pikë epërsi

BOROZANI/A.P.

5 Shkurt, 2017 @17:41

Fitore e lehtë për Bashkimin sot në duel ndaj Vëllaznimit të...

ÇEREKU I: RAHOVECI - YLLI

Rahoveci në epërsi të lehtë

5 Shkurt, 2017 @17:26

Përfundoi çereku i parë në “Shani Nushi” të Gjakovës, ndërsa...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese Rahoveci - Ylli

Pamje nga arkivi/ BOROZANI/ D. S.

5 Shkurt, 2017 @17:09

Para pak çastesh ka filluar ndeshja ndërmjet Rahovecit dhe Yllit,...

PJESA E PARË: BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Bashkimi në epërsi pas pjesës së parë

Pamje nga ndeshja e kaluar Bashkimi-Vëllaznimi/ BOROZANI/ A. P.

5 Shkurt, 2017 @16:45

Skuadra e Bashkimit është në epërsi të kontrollueshme pas...

PRISHTINA - KERASANI

Përsëri hapësirë për të gjithë te Prishtina

5 Shkurt, 2017 @15:43

Ashtu si në ndeshjen ndaj Pejës, edhe në takimin e sotëm ndaj...

PRISHTINA - KERASANI

Si debutoi Fuquan Edwin?

5 Shkurt, 2017 @15:38

Përveç Willie Kempit, për Prishtinën sot debutoi edhe Fuquan...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

3 Maj, 2018 @20:48

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit,...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 Maj, 2018 @19:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 Maj, 2018 @18:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës,...

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 Maj, 2018 @20:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale,...

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 Maj, 2018 @19:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga