Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

3 Qershor, 2017 @23:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më të mirë në vitet e fundit sivjet.

Në stinorin 2016/17, më i dalluari për skuadrën prizrenase ishte amerikani Kayel Locke që ka shënuar më së shumti pikë në ekip me 546 në total.

Ndërsa, i transferuari në stinorin pranveror, Justin Black, ka dalë të jetë koshashënuesi i dytë i ekipit përkundër se erdhi vonë në skuadër. Black erdhi në Prizren në javën e 18-të, derisa shënoi 223 pikë në pjesën pranverore, kurse në Play Off luajti me 125 pikë, në total 348.

Edhe Marko Popovici u dallua me 344 pikë, Mikaile Tmusic me 298 dhe Gazmend Sinani me 249 pikë të tjera.


*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Bashkimin.
*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.BASHKIMI 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE PLAYOFF
Kayel LOCKE 178 219 149
Justin BLACK X 223 125
Marko POPOVIC 121 178 45
Mikaile TMUSIC 150 102 46
Gazmend SINANI 66 117 66
TEMI SOYEBO X 71 46
Garrius ADAMS X 79 64
Qëndrim BIRAJ 81 69 26
Imer TAHIRI 88 73 25
Edmond KRYEZIU 80 72 3
Arian TAHIRI X 31 6
Ardit MEMQAJ 13 12 2
Arion BALLUKU X 7 2
Altin GASHI 10 0 0
Idoll PALLUSHI X 4 0
Kejuan JOHNSON 159 X X
Eric PALM 64 X X
Rob LEWIS 36 X X
Ermin JAZMIN 68 X X
Jordan DICKERSON 13 X X
Albion BIRAJ 9 0 X
Antonio JENIFER X 0 X

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Qershor, 2017 @19:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me...

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

2 Qershor, 2017 @9:16

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe...

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 Qershor, 2017 @13:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe...

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 Qershor, 2017 @12:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 Maj, 2017 @9:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar...

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

30 Maj, 2017 @18:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat...

OKLAHOMA CITY THUNDER

Griffin e Westbrook po bëhen bashkëlojtarë?!

29 Maj, 2017 @16:04

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të ofrojë një kontratë të...

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

29 Maj, 2017 @15:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e...

SISTEMI GARUES 2018/19

BIBL me sistem tjetër këtë stinor

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

11 Korrik, 2018 @13:29

Liga Ballkanike e basketbollit (BIBL) ku ekipet kosovare kanë marrë...

SHORTI I BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

BOROZANI/ A. P.

11 Korrik, 2018 @12:50

Skuadra e Sigal Prishtinës, që do të garojë në Ligë të...

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 Korrik, 2018 @15:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 Korrik, 2018 @16:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 Korrik, 2018 @13:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga