Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Kerasan Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Kerasan Prishtina 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

10 Qershor, 2017 @17:16

Skuadra e Kerasan Prishtinës e përfundoi stinorin 2016/17 në pozitën e 7 në Superligë dhe pas ndeshjes së barazhit me Dritën fitoi të drejtën që së paku edhe një stinor të garojnë në Superligën e Kosovës në basketboll.

Kerasan Prishtina, sivjet regjistroi vetëm 2 fitore krahas 26 humbjeve, ndërsa koshashënuesi më i dalluar i tyre ishte Rinor Ahmeti.

Rinori krahas lëndimeve që i përjetoj nga krahu, në pjesën vjeshtore i shënoi 85 pikë ndërsa në pjesën vjeshtore 192 pikë, në total 277 pikë.

Përveç Ahmetit, te Kerasani u dalluan edhe Gent Shala (213 pikë), Kreshnik Muçolli (209 pikë) dhe Alban Latifaj (203 pikë).

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Kerasan Prishtinën.

*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.KERASAN PRISHTINA 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE
Ermir Gashi 118 63
Kujtim Sadiku 111 59
Genc Gashi 127 71
Rinor Ahmeti 85 192
Kreshnik Muçolli 102 107
Fisnik Pula 28 10
Granit Hyseni 56 9
Ilir Hasani 32 33
Dardan Kapiti 22 64
Mërgim Jakupi 46 96
Gent Shala 114 99
Uranik Kërveshi 0 X
Almir Berisha 0 5
Dion Kapiti 6 X
Andi Spahiu 2 X
Edison Gashi 0 0
Andi Vrapçani 2 17
Denis Simnica 2 0
Erjon Qarkaxhia 0 0
Kreshnik Juniku 8 X
Alban Latifaj X 203
Korab Muhadri X 6
Dijon Haxhosaj X 11
Donat Rexhepi X 0

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Rahoveci 2016/17?

BOROZANI/ D.S

7 Qershor, 2017 @14:33

Skuadra e Rahovecit, sivjet e përjetoi stinorin e parë të saj në...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Ylli 2016/17?

BOROZANI/ Arkiv

6 Qershor, 2017 @22:04

Skuadra e Yllit e përfundoi stinorin 2016/17 në pozitën e pestë...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Trepça 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

5 Qershor, 2017 @14:34

Skuadra mitrovicase, Trepça, e përfundoi stinorin në pozitën e...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @14:38

Stinorin 2016/17 që e lëmë pas në superligën e basketbollit të...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @0:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Qershor, 2017 @20:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me...

SIGAL PRISHTINA - BOREA

Prishtina +69 ndaj Boreas

29 Tetor, 2017 @16:34

Pas 2 fitoreve të rëndësishme në FIBA Europe Cup, Prishtina pa...

KERASAN PRISHTINA - BASHKIMI

Takianos debuton me fitore, Bashkimi thellësisht në kryeqytet

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @21:58

Në takimin e vetëm të ditës në Superligën e Kosovës në...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Bashkimi

28 Tetor, 2017 @20:20

Janë publikuar pesëshet e para të Kerasan Prishtinës dhe të...

TRAJNERI I RI

Greku Takianos drejton Bashkimin sot

28 Tetor, 2017 @15:50

Trajneri i ri i Bashkimit edhe zyrtarisht është greku, Fotis...

PARA NDESHJES KERASANI - BASHKIMI

Bashkimi takon Kerasanin në Prishtinë

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @11:29

Me fillim nga ora 20:00, Kerasan Prishtina dhe Bashkimi takohen në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga