Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

4 Qershor, 2017 @13:38

Stinorin 2016/17 që e lëmë pas në superligën e basketbollit të Kosovës, skuadra pejane me shumë gjasa kërkon ta harrojë sa më shpejtë.

Peja e përfundoi stinorin në pozitën e tretë, derisa gjatë stinorit kishin probleme financiare ku shumica e lojtarëve nuk luajtën kah fundi i stinorit dhe në Play-Off u detyruan që të luajnë me 6-7 lojtarë dhe pësuan nga Bashkimi me rezultat 3-0.

Më së shumti pikë te pejanët ka shënuar Arti Hajdari, i cili luajti prej fillimit të stinorit deri në Play Off dhe shënoi në total 359 (109 në pjesën vjeshtore, 190 në pjesën pranverore dhe 60 në Play Off).

Cakun e 300 pikëve e kaloi edhe Alban Veseli, që e përfundoi stinorin me 320 pikë, por nuk luajti në Play Off.

Pikë të konsiderueshme shënuan edhe Noah Dalhman 289, Leonard Mekaj 232 e Arian Qallaku 219.

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Pejën.
*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.PEJA 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE PLAYOFF
Arti HAJDARI 109 190 60
Alban VESELI 176 144 X
Leonard MEKAJ 90 109 33
Arian QALLAKU X 155 64
Robert ABRAMOVIC X 137 66
LaMarcus REED 146 X X
Noah DAHLMAN 178 111 X
Mirza AHMETBASIC 115 54 X
Salih NUHANOVIC 47 X X
Egzon KUQI 65 32 15
Maksym IVSHYN 23 X X
Rron GRAPCI 25 0 0
Austin TILLOTSON 59 22 X
Mirza MURIC 21 35 2
Cameron RUNDLES 62 42 X
Blendi KADUSHA 17 21 8
Kevin BURWELL 6 X X
Jamie SKEEN 29 80 X
Slobodan MILJANIC X 89 X
Blendi MATOSHI X 99 X

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

3 Qershor, 2017 @23:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Qershor, 2017 @19:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me...

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

2 Qershor, 2017 @9:16

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe...

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 Qershor, 2017 @13:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe...

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 Qershor, 2017 @12:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 Maj, 2017 @9:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar...

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

30 Maj, 2017 @18:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për...

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 Prill, 2018 @19:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga