Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Rahoveci 2016/17?

BOROZANI/ D.S

Kush sa pikë shënoi te Rahoveci 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

7 Qershor, 2017 @14:33

Skuadra e Rahovecit, sivjet e përjetoi stinorin e parë të saj në histori si anëtare e Superligës së Kosovës në basketboll.

Në stinorin historik të “vreshtarëve”, koshashënuesi më i mirë ishte Mustafë Merovci me 344 pikë në total (184 në pjesën vjeshtore, 160 në pjesën pranverore).

Merovcit, më së shumti iu afrua Artin Gashi që shkëlqeu në pjesën pranverore me 203 pikë, derisa në total i shënoi 340 pikë.

Rahoveci e përfundoi stinorin në pozitën e gjashtë me 9 fitore e 19 humbje dhe grumbulluan 37 pikë në stinorin 2016/17.

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Rahovecin.

*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.RAHOVECI 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE
Valon Bunjaku 136 61
Muhamed Hasani 187 26
Mustafë Merovci 184 160
Arion Balluku 87 X
Driton Bajrami 54 9
Albatrit Berisha 98 72
Artin Gashi 137 203
Besnik Sharku 56 82
Ujkan Karanezi 0 X
Ardit Beqiri 2 X
Alban Latifaj X X
Albion Metballa 2 8
Cameron Solomon 11 X
Ylli Gashi 3 17
Altin Morina X 104
Tyler Deihl X 136
Rashan Bellinger X 123
Ronald Farmer X 118
Berat Mullabazi X 6
Blerim Delibeqa X 2
Endrit Krasniqi X 0

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Ylli 2016/17?

BOROZANI/ Arkiv

6 Qershor, 2017 @22:04

Skuadra e Yllit e përfundoi stinorin 2016/17 në pozitën e pestë...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Trepça 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

5 Qershor, 2017 @14:34

Skuadra mitrovicase, Trepça, e përfundoi stinorin në pozitën e...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @14:38

Stinorin 2016/17 që e lëmë pas në superligën e basketbollit të...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @0:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Qershor, 2017 @20:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me...

YLLI - BASHKIMI

Super Taylor Bessick, Ylli mposht Bashkimin

Borozani/Arkiv

20 Tetor, 2017 @20:48

Në takimin hapës të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës...

RISI NGA KLUBI MITROVICAS

Trepça regjistron 2 të huaj në ekip

BOROZANI/Lis Dorambari/Arkiv

20 Tetor, 2017 @19:51

Pas 3 humbjeve rresht, KB Trepça, ka vendosur të përforcohet si...

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI/Arkiv

20 Tetor, 2017 @19:43

Pas 20 minutave lojë në Therandë, rezultati mes Yllit e Bashkimit...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

20 Tetor, 2017 @18:46

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe të Bashkimit. ...

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 Tetor, 2017 @14:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga