Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

2 Qershor, 2017 @19:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me skuadrat tjera të katërshes kryesore, por edhe më tepër për stinorin që e lamë pas.

Te Sigal Prishtina këtë stinor më së shumti pikë ka shënuar përforcimi i tyre i bujshëm nga Peja, Drilon Hajrizi. Mitrovicasi ka qenë njeriu me më së shumti pikë të shënuara përgjatë gjithë stinorit te Sigal Prishtina, duke shënuar 467 pikë në të gjitha ndeshjet që ka qenë në parket.

Pas tij është renditur Jabarie Hinds. Amerikani ka shënuar 403 duke qenë i huaji i vetëm që ka qëndruar prej fillimit deri në fund të stinorit me bardhekaltërit. E numri i pikëve të shënuara tregon pse.

Pas Hajrizit dhe Hindsit, i treti te koshashënuesit e Sigal Prishtinës është alo-qendra Fisnik Rugova. Fisniku ka shënuar 345 pikë përgjatë stinorit dhe Play-Offit, ndërsa Graniti është lojtari tjetër që e ka kaluar shifrën e 300 pikëve të shënuara këtë stinor për bardhekaltërit, duke shënuar 302 pikë.

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Sigal Prishtinën.
*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.SIGAL PRISHTINA 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE PLAYOFF
Edmond AZEMI 115 48 28
Granit RUGOVA 133 90 79
Drilon HAJRIZI 175 222 70
Fisnik RUGOVA 105 155 85
Jabarie HINDS 176 128 99
Rinor PECI 36 72 4
Muhamedali JANJEVA 0 51 4
Bojan TRAJKOVSKI 114 X X
Malcolm RHETT 184 X X
Marcel JONES 73 X X
Andrew LAWRENCE 55 X X
Gerti SHIMA 17 X X
Goran VRBANC 9 X X
Etnik PECI 7 X X
Elvisi DUSHA 6 X X
Louis DARBY 14 X X
Liron HYSENI 6 X X
Dion KRASNIQI X X X
Çlirim RAMA X X X
Fisnik RAFUNA X X X
Nenad DELIC X 48 81
Curtis Lee DAVIS X 5 X
Cameron DAKOTA Forte X 70 X
Urim ZENELAJ X 23 10
Gazzali MAKASQI X 23 0
Willie KEMP X 99 52
Fuquan EDWIN X 101 X
Mike MOSER X 148 98

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

2 Qershor, 2017 @9:16

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe...

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 Qershor, 2017 @13:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe...

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 Qershor, 2017 @12:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 Maj, 2017 @9:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar...

FEDERATA

FBK shpërblen ekipet

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

30 Maj, 2017 @18:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka shpërblyer skuadrat...

OKLAHOMA CITY THUNDER

Griffin e Westbrook po bëhen bashkëlojtarë?!

29 Maj, 2017 @16:04

Oklahoma City Thunder, po përgatitet të ofrojë një kontratë të...

CELTICS

Bostoni në kërkim të superyllit

29 Maj, 2017 @15:40

Pas deklasimit kundër Clevelandit me rezultat 4-1 në finalen e...

KB VËLLAZNIMI

Të rinjtë e Vëllaznimit udhëtojnë në Durrës për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi

29 Maj, 2017 @11:54

Pasi u shpallën kampion në kategorinë juniore (U18), skuadra e...

STREETBALL DURRËS

CheBar fiton turneun 3x3 në Durrës

29 Maj, 2017 @11:42

Ekipi nga Prishtina, CheBar, ka triumfuar në turneun e Streetballit...

FAZA INTENSIVE

Sot nisin përgatitjet intensive të Kosovës U20

29 Maj, 2017 @11:08

Prej sot basketbollistët U20 të Kosovës do të jenë në fazën...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për...

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 Prill, 2018 @19:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga