Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Trepça 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Trepça 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

5 Qershor, 2017 @13:34

Skuadra mitrovicase, Trepça, e përfundoi stinorin në pozitën e katërt në superligën e basketbollit të Kosovës.

Pa dyshim, në pjesën vjeshtore, pranverore edhe në Play Off, më efikasi ishte Samir Zekiqi. Ai në pjesën vjeshtori luajti me 171 pikë, në atë pranverore 244 dhe në Play Off me 62 pikë, në total me 477 pikë.

Mbi 400 pikë te Trepça, ka shënuar vetëm edhe Montrael Scotti (404 në total), ndërsa i vetmi me mbi 300 pikë ishte amerikani Jeremy Wise (329 në total), i cili luajti deri në javën e 23-të.

Nikola Ljujic 289 dhe Besnik Azemi 281, ishin lojtarë të tjerë që u dalluan te Trepça në stinorin 2016/17.

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Trepçën.

*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.TREPÇA 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE PLAYOFF
Samir ZEKIQI 171 244 62
Montreal SCOTT 128 233 43
Jeremy WISE 160 169 X
Frederic STUTZ 139 53 X
Nikola LJUJIC 122 146 21
Mise DIMINIC 65 X X
Valdrin HAXHIU 59 28 8
Besnik AZEMI 104 118 59
Burim ZEKIQI 62 84 25
Agon SELMANI 42 65 14
Arian TAHIRI 18 X X
Albelard RASHITI 9 17 5
Arian MEHMETI 6 X X
Leon GRIFFIN 8 X X
Musab MALA 2 X X
Rinor SELMANI X 8 0
Kiel TURPIN X 88 X
Rinor KOSTERCI X 2 0
Donat MUSA X 0 0
Shpetim MUHAREMI X X 0

WARRIORS vs CAVS @ GAME 2

Curry triple-double, Warriors kryejnë gjysmën e punës

5 Qershor, 2017 @5:17

Golden State Warriors ka arritur të mposht Cleveland Cavaliersin...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @13:38

Stinorin 2016/17 që e lëmë pas në superligën e basketbollit të...

MIAMI HEAT

Chris Bosh përfundon karrierën

4 Qershor, 2017 @8:07

Njëri ndër qendrat kryesore të NBA-së, Chris Bosh, për shkak të...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

3 Qershor, 2017 @23:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Qershor, 2017 @19:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me...

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

2 Qershor, 2017 @9:16

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe...

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 Qershor, 2017 @13:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe...

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 Qershor, 2017 @12:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 Prill, 2018 @17:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin...

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:22

Kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për të përfunduar stinori i...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga