Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Vëllaznimi 2016/17?

BOROZANI / Arian Paçarizi

Kush sa pikë shënoi te Vëllaznimi 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

14 Qershor, 2017 @0:12

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, pas tre stinorëve do të jetë pjesë e Ligës së Parë të basetbollit kosovar.

Kuqezinjët e përfunduan stinorin me dy fitore e 26 humbje, derisa koshashënuesi më i dalluar i tyre ishte Beq Kovaqi.

Kovaqi, në total ka shënuar 560 pikë, 241 në pjesën vjeshtore, derisa në pjesën pranverore ishte më i miri me 319 pikë të shënuara deri në fund të stinorit.

Basketbollistin e përmendur, e kanë ndjekur lojtarët Arian Qallaku (274 pikë) dhe Blendi Matoshi (211 pikë), të cilët luajtën vetëm në pjesën vjeshtore të stinorit.

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Vëllaznimin.
*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.VËLLAZNIMI 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE
Beq Kovaqi 241 319
Arian Qallaku 274 X
Blendi Matoshi 211 X
Atik Koshi 52 162
Kreshnik Avdija 42 121
Musab Mala X 181
Fisnik Juniku 119 X
Leutrim Berisha 24 38
Dardan Brovina 10 25
Driton Rraci 18 81
Rinor Pllana 3 X
Ardit Zeka 0 5
Drin Domi 2 4
Gent Zeka 76 45
Otan Shehu 0 2
Dielli Bakalli X 2
Bleonis Tanushi X 4

NBA FINALS

Kevin Durant, MVP i finaleve!

13 Qershor, 2017 @5:16

Pa ndonjë diskutim, MVP i finaleve të sezonit 2016/2017 është...

WARRIORS - CAVS @ GAME 5

Vjen hakmarrja, Golden State fiton titullin!

13 Qershor, 2017 @4:52

Me Golden Staten kampion është mbyllur sezoni 2016/2017 i NBA-së!...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Kerasan Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

10 Qershor, 2017 @16:16

Skuadra e Kerasan Prishtinës e përfundoi stinorin 2016/17 në...

STREETBALL

3x3 basket, bëhet sport olimpik

10 Qershor, 2017 @15:58

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) sot ka...

STATS

LeBroni vazhdon, ngjitet mbi Jordanin e Magicun

10 Qershor, 2017 @13:23

Fitorja e shënuar nga Cavaliers në ndeshjen e katërt të serisë...

CAVS - WARRIORS @ GAME 4

Fitore e Cavaliers, seria vazhdon

10 Qershor, 2017 @13:05

Vjen humbja e parë për Golden Staten në play off-in e sivjetëm....

WARRIORS vs CAVS @ GAME 3

Warriors pranë titullit, Durant vendimtar

8 Qershor, 2017 @7:30

I ardhur nga Oklahoma City Thunder te ekipi nënkampion Golden State...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 27

Bundovic, më i miri i xhiros së parafundit

BOROZANI/Arian Paçarizi

20 Prill, 2018 @17:48

Basketbollisti i vetëm i huaj i Sigal Prishtinës në stinorin...

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Në xhiron e fundit, vendoset një gjë!

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:22

Kur ka mbetur vetëm edhe një xhiro për të përfunduar stinori i...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga