Të gjitha lajmet

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Ylli 2016/17?

BOROZANI/ Arkiv

Kush sa pikë shënoi te Ylli 2016/17?

Në artikull janë të paraqitur vetëm pikët e shënuara nga lojtarët në Superligë sipas pjesës së stinorit: pjesës vjeshtore, pranverore dhe play-off. Speciale nga Borozani.com

6 Qershor, 2017 @21:04

Skuadra e Yllit e përfundoi stinorin 2016/17 në pozitën e pestë me 12 fitore e 16 humbje dhe nuk arriti të kualifikohet në Play Off.

Ndërsa koshashënuesi më i mirë ishte lojtari ferizajas, Ergin Grosha, i cili në pjesën vjeshtore i shënoi 207 ndërsa në pjesën pranverore i shënoi 221 pikë, në total 428 pikë.

Groshës më së shumti iu afrua qendra gjigante Urim Zenelaj me 302 pikë (edhe pse në pjesën e dytë të stinorit u bë pjesë e Sigal Prishtinës), Trae Anderson me 278 dhe Kevin Brown me 277 pikë, të cilët secili kanë lujtur vetëm gjysmë stinor për skuadrën suharekase.

*Në tabelën e mëposhtme janë të renditur të gjithë basketbollistët që kanë qenë të regjistruar së paku për një ndeshje në Superligë për Yllin.

*X - lojtari nuk është futur në lojë ose nuk ka qenë pjesë e ekipit.
*0 - lojtari është futur në ndeshje, por nuk ka shënuar.
*i - për të kuptuar numrin total të pikëve të cilitdo basketbollist tjetër përveç atyre të përmendur në artikull, thjesht mblidhni tre rubrikat e pj. vjeshtore, pranverore dhe play-offit.YLLI 2016/17 pikët e shënuara:

LOJTARI PJESA VJESHTORE PJESA PRANVERORE
Malcom Canada 205 X
Urim Zenelaj 302 X
Altin Morina 171 X
Ergin Grosha 207 221
Gazzali Makasqi 58 X
Erris Nushi 31 8
Eldin Camdzic 25 X
Egzon Fetiu 29 12
Nduka Ezamii 2 X
Egzon Berisha 7 X
Etnik Asllanaj 4 35
Getoar Arifaj 5 22
Gentrit Kicaj 2 X
Dren Hoxha 0 4
Gary Jacobs 54 X
Devin Matthews 23 16
Rilind Krasniqi 4 12
Kevin Brown X 277
Ujkan Karanezi X 124
Chris Oliver X 141
Trae Anderson X 278
Flori Gashi X 0
Agon Hajdari X 2
Fatjon Fondaj X 0

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Trepça 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

5 Qershor, 2017 @13:34

Skuadra mitrovicase, Trepça, e përfundoi stinorin në pozitën e...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Peja 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

4 Qershor, 2017 @13:38

Stinorin 2016/17 që e lëmë pas në superligën e basketbollit të...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Bashkimi 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

3 Qershor, 2017 @23:17

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, kaloi stinorin më...

SPECIALE TE BOROZANI.COM

Kush sa pikë shënoi te Sigal Prishtina 2016/17?

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 Qershor, 2017 @19:13

Po ia nisim prej ekipit kampion dhe do të vazhdojmë radhazi me...

WARRIORS vs CAVS @ GAME 3

Warriors pranë titullit, Durant vendimtar

8 Qershor, 2017 @7:30

I ardhur nga Oklahoma City Thunder te ekipi nënkampion Golden State...

SHQIP NË BOTË

Kenan Sipahi në finale ndaj ish skuadrës

6 Qershor, 2017 @22:18

Kosovari Kenan Sipahi me ekipin e tij Besiktas, duke e mposhtur...

WARRIORS vs CAVS @ GAME 2

Curry triple-double, Warriors kryejnë gjysmën e punës

5 Qershor, 2017 @5:17

Golden State Warriors ka arritur të mposht Cleveland Cavaliersin...

MIAMI HEAT

Chris Bosh përfundon karrierën

4 Qershor, 2017 @8:07

Njëri ndër qendrat kryesore të NBA-së, Chris Bosh, për shkak të...

WARRIOS - CAVS @ GAME 1

Durant & Curry shpërthejnë, për epërsi në serinë finale

Foto: nba.com

2 Qershor, 2017 @9:16

Kevin Durant ishte njeriu i ndeshjes së parë të finales së madhe...

PARA NDESHJES: WARRIORS - CAVALIERS

Finalja e madhe në NBA, fillon sonte

1 Qershor, 2017 @13:01

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe...

KOSOVA U-16

Karabeg dhe Kllokoqi publikojnë listën U16

1 Qershor, 2017 @12:50

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

RENOVIM

Detroit Pistons po përgatitet për shkëmbim

31 Maj, 2017 @9:46

Skuadra e Detroitit, është zhgënjyer me performancën e treguar...

PAS NDESHJES

Vincent Zollo: I bindur, mund të garojmë për tituj

BOROZANI/ A.P

16 Shkurt, 2018 @2:01

Qendra amerikane e Bashkimit, Vincent Zollo, në një bisedë me...

PAS NDESHJES

Leonard Mekaj: Me emocione ndaj ish-skuadrës

16 Shkurt, 2018 @0:16

Fundori i Yllit dhe i përfaqësueses së Kosovës, Leonard Mekaj,...

PAS NDESHJES

Imer Tahiri: Fitorja na hapi rrugët për Play Off

BOROZANI/ Arkiv

15 Shkurt, 2018 @23:39

Njëri ndër lojtarët kryesor në ndeshjen kundër Rahovecit, Imer...

VALON BUNJAKU

Super Bunjaku, triple-double për 22 minuta lojë

15 Shkurt, 2018 @22:53

Playmakeri i ri i Sigal Prishtinës dhe reprezentuesi i shpresave të...

PRISHTINA - BOREA

20-0, Prishtina vazhdon serinë

15 Shkurt, 2018 @21:15

Vazhdon forma perfekte e Sigal Prishtinës në Superligë! Kampioni...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga