Të gjitha lajmet

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @13:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Në rast se Sigal Prishtina kalon kundërshtarin e raundit të parë, Tsmoki Minskun, atëherë bardhekaltërit do të ndeshen me Budivelnyk, kampion i Ukrainës në raundin e dytë kualifikues.

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @13:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @11:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @12:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @9:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

LIGA ENDESA

Barcelona me oferta zyrtare për lojtarët e Baskonias

10 Korrik, 2017 @8:24

Skuadra e Barcelonës është duke renovuar ekipin dhe pasi që ka...

EURO U 18 / DIV C

Maltezi Cassar, MVP i europianit U18

10 Korrik, 2017 @4:45

Pasi që dërgoi ekipin e tij drejt medaljes së bronztë në...

EUROPIANI U18 - DIV C / FEMRAT

Vashat U18 përfunduan pa fitore Kampionatin

9 Korrik, 2017 @20:31

Vashat U18 të Kosovës në basketboll, me humbjen kundër Armenisë...

KOSOVA U18 @ EURO DIV C

Me fitore, dalin të pestit në europian

Foto: fiba.com

9 Korrik, 2017 @14:10

Basketbollistët e Kosovës U18 kanë arritur të shënojnë fitore...

SUPERLIGA

Orari i ndeshjeve të xhiros XIX në Superligë

8 Shkurt, 2018 @14:30

Është caktuar orari i ndeshjeve të xhiros XIX në Superligën e...

NUMRI I SHIKUESVE

Në Mitrovicë e Suharekë, afro 4 mijë shikues

8 Shkurt, 2018 @14:09

Adhuruesit e Trepçës dhe të Golden Eagle Yllit, aktualisht janë...

LARGOHET KOUKOULEKIDIS

Bashkimi përsëri pa trajner

BOROZANI/ A. P.

7 Shkurt, 2018 @13:52

Bashkimi, që aktualisht është para ndeshjes së radhës në BIBL...

TOP 10 PERFORMANCES

Fisi më i miri i xhiros XVIII

6 Shkurt, 2018 @16:20

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Fisnik Rugova, ka marë vendin e...

NGA FBK

Publikohet logoja e Final 8 të Kupës

6 Shkurt, 2018 @15:58

Pas nënshkrimit të kontratës ndërmjet Federatës së Basketbollit...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga