Të gjitha lajmet

E VËR8: LEBRON @ LAKERS

L. A. - Bron

Foto: nba.com

L. A. - Bron

2 Korrik, 2018 @6:09

Los Angeles Lakers tash e tutje mund të shpresoj në titull kampioni.

MARRËVESHJA E AFATGJATE

LeBron James, supermeni i basketbollit të sotëm, ka pranuar që të nënshkruajë kontratë 4 vjeçare me vlerë 154 milionë dollarë.

Los Angeles Lakers ka tashmë superyll - L. A. Bron.

Vetë lojtari para pak çastesh ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Lakersin, ku këta të fundit kërkojnë rrëzimin e Golden State Warriorsit nga froni.

TITULLI dhe KUJTIMET

Los Angeles Lakers ka 16 tituj kampioni në NBA dhe këtë gjë nuk po e arrin tashmë në tetë vitet e fundit.

LeBron James 33 vjeç në anën tjetër është në super-formë.

Ai prej se u kthye në shtëpinë e tij në Cleveland Cavaliers, për t’ia sjellë titullin, ka treguar edhe se mund të jetë njeri-ekip.

 

Do të mbetet në kujtim që luajti të gjitha ndeshjet e stinorit të rregullt, 82 sosh.

Prej rikthimit të tij, më së shumti do të mbahet në mend finalja e 2016.

Cavs arriti që deficitin 3-1 ta përmbys dhe me 4-3 të shpallet kampion i NBA-së, kur në ndeshjen e fundit LeBron ndoqi Andre Igoudalan për ta bllokuar në kundërsulm.

Asnjë ekip në histori të NBA-së nuk ka arritur të bëj rikthim prej disavantazhit 3-1. LeBron me Cavs, janë të parët në këtë.

Kjo është hera e dytë në karrierë që LeBron i thotë lamtumirë Clevelandit. Cavaliers ka përjetuar një titull kampioni me senzacionin nga Akroni të cilin e draftuan në vitin 2003.

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 Korrik, 2018 @21:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi...

KOSOVA - POLONIA

E mbyllim me të gjitha humbje

Foto: fiba.basketball

1 Korrik, 2018 @21:11

Gjashtë ndeshje dhe gjashtë humbje është bilanci i Kosovës në...

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

BOROZANI / Arian Paçarizi

1 Korrik, 2018 @19:32

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe të Polonisë,...

QENDRA

Mavericks forcohet me qendrën nga Clippersi

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @10:25

Skuadra nga Teksasi, Dallas Mavericks, më në fund ka arritur...

NGA HOUSTON

Trevor Ariza te Phoenix Suns

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @10:21

Trevor Ariza ishte në statusin e lojtarit të lirë, derisa ka...

RUDY GAY

Gay vazhdon kontratën me Spurs

Foto: nba/fb

1 Korrik, 2018 @10:18

San Antonio Spurs, ka arritur marrëveshje me basketbollistin i cili...

PG13

Paul George mbetet në OKC

1 Korrik, 2018 @10:15

Pas shumë thashethëmeve se a do të transferohet në Los Angeles...

THE FUTURE OF KING

LeBron fluturon në LA

REUTERS/Arkiv

1 Korrik, 2018 @8:37

I la pushimet familjare në Karaibe dhe fluturoi drejt Los Angelesit....

CHRIS PAUL

Vazhdon për të kryer punën e mbetur

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @8:24

Mediat e ndryshme amerikane kanë raportuar se Chris Paul do të...

KEVIN DURANT

Edhe 2 vjet

REUTERS/Arkiv

1 Korrik, 2018 @8:22

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në NBA aktualisht, Kevin...

QENDRA

Mavericks forcohet me qendrën nga Clippersi

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @10:25

Skuadra nga Teksasi, Dallas Mavericks, më në fund ka arritur...

NGA HOUSTON

Trevor Ariza te Phoenix Suns

Foto: nba.com

1 Korrik, 2018 @10:21

Trevor Ariza ishte në statusin e lojtarit të lirë, derisa ka...

RUDY GAY

Gay vazhdon kontratën me Spurs

Foto: nba/fb

1 Korrik, 2018 @10:18

San Antonio Spurs, ka arritur marrëveshje me basketbollistin i cili...

PG13

Paul George mbetet në OKC

1 Korrik, 2018 @10:15

Pas shumë thashethëmeve se a do të transferohet në Los Angeles...

THE FUTURE OF KING

LeBron fluturon në LA

REUTERS/Arkiv

1 Korrik, 2018 @8:37

I la pushimet familjare në Karaibe dhe fluturoi drejt Los Angelesit....

Të gjitha lajmet nga NBA