Të gjitha lajmet

ARSENAL - WBA

Lacazette në formë, Arsenali fiton

Lacazette në formë, Arsenali fiton

25 Shtator, 2017 @22:50

Arsenal
West Bromwich Albion
Arsenal 2 : 0 West Bromwich Albion
A.Lacazette 20' 67' (P)

Emirates Stadium

Ashtu si të gjitha skuadrat favorite këtë xhiro, edhe Arsenali ka shënuar fitore në ndeshjen e zhvilluar sonte ndaj WBA-së.

Epërsia e Arsenalit erdhi përmes francezit Alexandre Lacazette, i cili shënoi me kokë pas topit të rikthyer nga shtylla e goditur nga gjuajtja e Alexis Sanchez. Me këtë gol, Lacazette arrin që të shënojë në 3 ndeshjet e para të Arsenalit në shtëpi në kuadër të Premier Leagues sivjet, gjë që nuk e kishte arritur asnjë lojtar i Arsenalit për më tepër se 20 vite.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

I njëjti lojtar shënoi edhe golin e dytë për Arsenalin nga pika e bardhë, për ta vulosur kështu fitoren e tretë sezonale për Arsenalin sivjet. Në anën tjetër, kjo ishte humbja e 9 nga 9 takimet me skuadrat e tij në ‘Emirates’ për trajnerin Tony Pulis.

Përkundër humbjes, kjo ndeshjes ishte e veçantë për Gareth Barryn, i cili sonte e regjistroi paraqitjen e 633-të në Premier League, duke e kaluar legjendën Ryan Giggs dhe duke u bërë lojtari me më shumti paraqitje në histori të kësaj lige.

Startues për Arsenalin sonte ishin edhe Mustafi e Xhaka, të cilët luajtën përgjatë gjithë ndeshjes.

SHKARKOHET BESNIK HASI

Hasit i përfundon misioni te Olympiacos

25 Shtator, 2017 @16:22

Pas humbjes së djeshme nga AEK në derbi, trajneri gjakovar Besnik...

VENDIMET TË KOMISIONIT TË GARAVE

Zyrtarë të Niklit në disiplinore

Foto: KF Feronikeli/ Facebook

25 Shtator, 2017 @16:01

Pas shqyrtimit të raporteve të ndeshjeve, Komisioni i Garave të...

BILETAT

Dalin në shitje biletat Kosovë-Ukrainë

25 Shtator, 2017 @15:08

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka...

GIANNI DE BIASI PREZENTOHET

Alaves prezenton De Biasin

25 Shtator, 2017 @14:23

Skuadra spanjolle, Deportivo Alaves, që në xhiron e fundit u mposht...

TE DANIMARKA

Durmishi ftohet nga Danimarka për ndeshjet vendimtare

25 Shtator, 2017 @13:38

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare, Riza Durmishi, ka marë...

TE MAQEDONIA

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

25 Shtator, 2017 @12:14

Mesfushori i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, që ka qenë i...

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @12:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

NË MAQEDONI

Shkëndija me përmbysje mbron distancën

Foto: kfshkendija.com

25 Shtator, 2017 @9:06

Nëkampionja aktuale e Maqedonisë, Shkëndija, ka arritur që të...

SHQIPTARI NË ANGLI

Hadërgjonaj i lumtur me debutimin në Premiership

24 Shtator, 2017 @23:15

Mbrojtësi i krahut me origjinë nga Kosova, Florent Hadërgjonaj, ka...

LEICESTER - LIVERPOOL

Mignolet vendimtar, Liverpooli i rikthehet fitoreve

23 Shtator, 2017 @20:29

Pas dy xhirove pa fitore dhe eliminimit nga Kupa e Ligës, Liverpooli...

SOUTHAMPTON - UNITED

Përsëri Lukaku, United merr 3 pikë në St.Mary’s

Foto: BBC

23 Shtator, 2017 @18:13

Përkundër faktit që nuk zhvilloi një paraqitje të ngjajshme me...

STOKE - CHELSEA

Super Morata, Chelsea mban hapin me liderët

23 Shtator, 2017 @18:09

Si shumë herë këtë sezon, edhe sot Chelsea ka shënuar fitore...

CITY - CRYSTAL PALACE

City përsëri me goleadë, vazhdon fundosja për Crystal Palace

23 Shtator, 2017 @18:02

Vazhdojnë goleadat e Manchester Cityt në Premier League. Sot...

Të gjitha lajmet nga Premier League