Të gjitha lajmet

AUTOSPORT

Lajçi nesër në Kampionatin Europian

Lajçi nesër në Kampionatin Europian

Teksti: FASK

22 Prill, 2017 @18:01

Krahas garës në Prizren, vëmendja e dashamirëve të automobilizmit kosovar është përqëndruar edhe në Rechberg të Austrisë, ku Shkëlzen Lajçi do të marrë pjesë në garën malore, në kuadër të Kampionatit Europian, që njëkohësisht është hera e parë që një garues nga Kosova merr pjesë në një garë të tillë.

Mbi 200 garues nga mbarë Evropa të shtunën i kanë pasur tri vozitje provuese, ndërsa të dielën është gara zyrtare me dy vozitje.

KRONIKË AMERIKANE

MLB 2017 Parashikim

10 Prill, 2017 @17:29

Mrekullitë ndodhin rrallë. Që të përsëriten dy vite radhazi...

AUTOSPORT

Në Prizren nis seria e spektakleve në automobilizëm

Foto: FASK

22 Prill, 2017 @17:57

Kampionati i automobilizmit në Kosovë fillon këtë të diel me...

YOUNG REFEREE

Gjyqtaret e reja kosovare, debutuan në arenën ndërkombëtare

20 Prill, 2017 @19:07

Gjatë fundjavës së kaluar në Pragë të Çekisë u organizua...

EUROPIAN CHAMPIONSHIP WARSAW 2017

Nora Gjakova e bronztë

20 Prill, 2017 @18:28

Xhudistja tjetër e KXH Ipponit nga Peja, Nora Gjakova, para pak...

EUROPIAN CHAMPIONSHIP WARSAW 2017

E pandalshme, e arta e tretë radhazi në europian

20 Prill, 2017 @18:16

Majlinda Kelmendi pak më parë ka triumfuar në finalen e...

MEMORANDUMI

FHK 210 mijë euro nga Ministria

18 Prill, 2017 @15:02

Ministria përkatëse e Kosovës në memorandumin e nënshkruar me...

KUPA E KOSOVËS

Final Four i hendbollit në Prishtinë

BOROZANI/D.S./Arkiv

18 Prill, 2017 @14:59

Katër skuadra kanë siguruar Final Fourin e Kupës së Kosovës në...

BAHRAIN GP

Vettel triumfon në Bahrein

16 Prill, 2017 @19:07

Fillimi i furrishëm i stinorit për Ferrarin ka vazhduar edhe sot...

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @18:22

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në...

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @10:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar...

BOKS

I pamëshirshmi Joshua, fiton dhe mbron titujt

29 Tetor, 2017 @0:13

Me sukses është mbyllur edhe meçi i 20 në karrierë për Anthony...

ATLETIKË

Themelohet KA Lidhja e Prizrenit

24 Tetor, 2017 @8:39

Në Prizren është themeluar klubi i ri i atletikës, Lidhja e...

GOLF

Takim i rëndësishëm i golfistëve kosovarë me ata të diasporës

23 Tetor, 2017 @13:29

Me datat 21 dhe 22 tetor 2017 në Gjermani janë mbledhur për herë...

PËR TOKIO 2020

Lista e përfituesve të bursave olimpike

Foto: KOK

17 Tetor, 2017 @8:49

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka përzgjedhur 19 sportistë që...

AUTO SPORTS

Gjakova gati për garën e radhës

7 Tetor, 2017 @16:31

Të dielën në Gjakovë zhvillohet gara e parafundit e Kampionatit...

Të gjitha lajmet nga Të tjera