Të gjitha lajmet

MILAN - CROTONE

Lapadula shpëton rossonerët

Lapadula shpëton rossonerët

4 Dhjetor, 2016 @14:29

Milan
Crotone
Milan 2 : 1 Crotone
M.Pasalic 41', G.Lapadula 86' D.Falcinelli 26'

San Siro

Vazhdon ecuria pozitive e Milanit. Edhe pse me plot vështirësi, rossonerët arritën 3 pikë në takimin e luajtur sot ndaj inferiorëve të Crotones, me fitoren që erdhi pak minuta para fundit.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët, ndërsa kuqezinjtë e Montellës barazimin e gjetën me golin e Pasalicit me kokë dhe pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-1.

Sulmet e Milanit vazhduan në pjesën e dytë e goli i fitores erdhi nga Lapadula pak para fundit. Më herët në pjesën e dytë, një penallti ishte shpërdoruar nga Niang, paraqitja e të cilit sot ishte ‘për t’u harruar’.

Kjo fitore bën që Milani të ketë 3 pikë më shumë se Roma, e cila sot e luan derbin ndaj Laziot dhe mund të lëshojë pikë.

TABELA AKTUALE SERIE A

HOLANDË

Rashica asiston për Vitessen (VIDEO)

3 Dhjetor, 2016 @21:40

Në takimin që Vitesse momentalisht po e luan ndaj Zwolles, Milot...

WEST HAM - ARSENAL

Mustafi asiston, Sanchez shkëlqen, Arsenali ngjitet

3 Dhjetor, 2016 @20:25

Pas eliminimit nga kupa, Arsenali i është rikthyer fitoreve në...

LEIPZIG - SCHALKE

Leipzigu e ka seriozisht!

3 Dhjetor, 2016 @20:19

Vazhdon ecuria fenomenale e Leipzigut! Skuadra e sapopromovuar në...

ZVICËR

Jahmir Hyka me 2 golësh ndaj Vaduzit

3 Dhjetor, 2016 @19:05

Në takimin që Luzerni po e luan momentalisht ndaj Vaduzit, Jahmir...

SUPERLIGA TURKE

Derbi pa gola, skuadra e Cikalleshit lidere

3 Dhjetor, 2016 @18:50

Me rezultat të bardhë 0-0 është mbyllur sot derbi i Stambollit...

EL CLASICO

Shpëtimtari Ramos!

3 Dhjetor, 2016 @18:12

Një ‘El Clasico’ më i zbehtë se zakonisht u zhvillua sot në ‘Camp...

CITY - CHELSEA

Chelsea nuk ndalet, fiton edhe në ‘Etihad’

3 Dhjetor, 2016 @15:28

Me një super ndeshje me intensitet të lartë dhe shumë raste për...

ELCLASICO

Formacionet zyrtare: Barcelona - Real Madrid

3 Dhjetor, 2016 @15:21

Janë publikuar formacionet e të dyja ekipeve pak para fillimit të...

NAPOLI - INTER

Hysaj e Napoli gjunjëzojnë Interin

2 Dhjetor, 2016 @22:37

Pas suksesit të arritur të hënën ndaj Fiorentinës, Interi...

MAINZ - BAYERN

Bayerni rikthehet në krye

Foto: FC Bayern

2 Dhjetor, 2016 @22:20

Pas fitores ndaj Leverkusenit, Bayerni e ka fituar edhe takimin ndaj...

FROSINONE - JUVENTUS

Ndaj të fundit, në minutat e fundit

23 Shtator, 2018 @21:56

Juventus nuk e ka pasur lehtë sonte ndaj Frosinones së fundit në...

MILAN - ATALANTA

Berisha e Xhimshiti rezervë, Milani ndalet në fund

Foto: B/R Football

23 Shtator, 2018 @18:58

Pas fitores në Europa League në mesjavë, Milani ka dështuar të...

TORINO - NAPOLI

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

Foto: SSNapoli/tw

23 Shtator, 2018 @13:37

Skuadra e Carlo Ancelottit, Napoli, tashmë ka bërë 7 ndeshje që...

SAMPDORIA - INTER

Brozovic për festë neroazzure

Foto: FCInter/fb

22 Shtator, 2018 @21:35

Ndeshja kaotike, që kishte tre gola të anuluara (1 te Samp, 2 te...

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

Graph./ O. Kraja

21 Shtator, 2018 @13:01

Pesë duelet më interesante nga ligat kryesore evropiane me derbit...

Të gjitha lajmet nga Serie A