Të gjitha lajmet

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Largohet Greenberg

BOROZANI/ A. P.

Largohet Greenberg

6 Gusht, 2018 @16:46

Selektori i Kosovës, që arriti sukses historik duke kaluar fazën parakualifikuese për Kampionatin Botëror Kina 2019, shënoi fitoren e parë në një përballje zyrtare kualifikuese me Kosovën dhe luajti në kualifikime për Kina 2019 - Brad Greenberg - me skadimin e kontratës është larguar nga reprezentacioni i Kosovës.

Njoftimin e ka bërë të ditur KTV, ndërsa kreu i shtëpisë së basketbollit kosovar ka bërë të ditur se FBK është hedhur në kërkim të trajnerit të ri që pritet të jetë nga regjioni dhe njeh mentalitetin ballkanik.

Greenberg

Kosova do të nis në shtator të këtij viti përballjet parakualifikuese për Eurobasket 2021. Duelet dhe kundërshtarët e Kosovës.

EKIPI I SHTATË

Bashkimi konfirmohet në BIBL

BOROZANI/ A. P.

6 Gusht, 2018 @16:08

Kampioni i Kosovës në basketboll dhe nënkampioni aktual i BIBL,...

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

6 Gusht, 2018 @14:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku...

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

4 Gusht, 2018 @16:37

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë...

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 Gusht, 2018 @16:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit...

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas...

EURO U18 / DIV C

Rron Ukaj, MVP i kampionatit

Foto: FIBA

29 Korrik, 2018 @21:32

Pas triumfit historik të Kosovës në Kampionatin Evropian U18,...

EKIPI I SHTATË

Bashkimi konfirmohet në BIBL

BOROZANI/ A. P.

6 Gusht, 2018 @16:08

Kampioni i Kosovës në basketboll dhe nënkampioni aktual i BIBL,...

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

6 Gusht, 2018 @14:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

TRANSFER

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

Foto: Roni Ahmatovic

29 Korrik, 2018 @11:53

Fortitudo Bologna do të jetë klubi i ardhshëm i 14-vjeçarit Bardh...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga