Të gjitha lajmet

MEMO

Leeds Force ngushëllon familjen e Sinanit

Foto: LeedsForce/fb

Leeds Force ngushëllon familjen e Sinanit

27 June, 2018 @12:57

Ekipi i fundit i Gazmend Sinanit, Leeds Force, ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e reprezentuesit të Kosovës që nëdrroi jetë ditë më parë. "Familja e Leeds Force është thellësisht e pikëlluar që ka humbur njërin nga vëllezërit. Leeds Force dhe basketbolli britanik i shprehin ngushëllime familjes dhe miqve të Gazmend Sinanit," ka shkruar njoftimi i ekipit anglez. FBK ka pensionuar fanellën e reprezentacionit me numër 15, që e bartte Sinani dhe ajo do të mbetet në kujtim si fanella që i takoi vetëm atij.

REAL MADRID BASKET

Kampionët rinovojnë me Campazzon

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @18:14

Kampioni i EuroLigës, Real Madrid, ka ri-nënshkruar me Facundo...

BUDUCNOST

Malazezët nënshkruajnë me Aaron Craft

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @17:43

Skuadra nga Mali i Zi, Buducnost Podgorica, ka arritur që të...

GRAN CANARIA

Debutuesit marrin trajner me përvojë

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @17:27

Skuadra spanjolle Gran Canaria do të debutoj në EuroLeague me një...

NBA AWARDS

Trajneri i vitit në NBA: Dwane Casey

Foto: nba.com

26 June, 2018 @10:28

Trajneri i vitit për stinorin e rregullt 2017/18 në NBA, është...

NBA AWARDS

Mbrojtësi më i mirë i vitit: Rudy Gobert

Foto: nba.com

26 June, 2018 @10:16

Ylli francez i Utah Jazzit, Rudy Gobert, e fitoi çmimin "mbrojtësi...

NBA AWARDS

Rookie i vitit: Ben Simmons

Foto: nba.com

26 June, 2018 @10:04

Talenti i Philadelphia 76ersit, Ben Simmons, është zgjedhur rookie...

NBA AWARDS

MVP: James Harden

26 June, 2018 @9:51

Super ylli i Houston Rocketsit, James Harden, është zgjedhur MVP i...

FBK

FIBA nuk lejon shtyerjen e ndeshjeve

25 June, 2018 @18:11

Përfaqësuesja A e Kosovës do t’i luaj dy ndeshjet kualifikuese...

GAZ SINANI

Kosova pensionon 15-shen

25 June, 2018 @0:09

Përfaqësuesja e Kosovës, do të mbajë në kujtim fanellën me...

MEDIA NOTE

Komunikatë e FBK-së

Pamje nga stërvitjet e Kosovës, të premten pasdite/ BOROZANI/ G. P.

24 June, 2018 @15:42

Pas aksidentit të së shtunës, ku humbi jetën qendra e...

DUELI I MBETUR I XHIROS I

Prishtina dhe Trepça nesër nisin Superligën

Foto: FBK

25 September, 2018 @19:24

Dy skuadrat më të trofeshme aktualisht pjesëmarrëse në...

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK I

TOP 10-shja e javës në Superligë (I)

BOROZANI/Arkiv

24 September, 2018 @19:05

Pas ndeshjeve të xhiros së parë të Superligës në basketboll,...

BASHKIMI - YLLI

Kampioni e nis me humbje, mposhtet nga Ylli

BOROZANI/ A. P.

23 September, 2018 @19:09

Me humbje e ka filluar sezonin e ri të Superligës kampioni në fuqi...

PESËSHET E PARA

Bashkimi-Ylli, 5-shet e para

BOROZANI/Arkiv

23 September, 2018 @16:45

Janë përcaktuar startuesit e ndeshjes në përballjen e parë të...

GRONINGEN - PRISHTINA

+20 s’mjafton, Prishtina s’i bën ballë Groningenit dhe eliminohet

22 September, 2018 @21:47

Përkundër epërsisë 20 pikëshe nga ndeshja e parë, Prishtina...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga