Të gjitha lajmet

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur të bëhet numri një i botës më në moshë në histori të tenisit, Roger Federer, ka vazhduar me formën e tij të shkëlqyer edhe në Rotterdam Open.

Ai ka mposhtur në finale dje bullgarin, Grigor Dimitrov, 2-0 në sete, 6-2 dhe 6-2, për t’u kurorëzuar me titullin e 97-të në të gjitha garat e tenisit botëror.

Roger Federer

“Qëllimi im ka qenë të arrijë deri në gjysmëfinale të garës,” ka thënë Federer pas triumfit në Rotterdam.

“E pabesueshme më duket që jam përsëri numri një i renditjes ATP. Kjo është njëra ndër javët më të mira në jetën time.”

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Ditari Olimpik nr. 11 – Vikingët

19 Shkurt, 2018 @20:39

Në Salt Lake City më 2002, 77 sportistë i kishin sjell Norvegjisë...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Kampionë të dyfishtë në saje

19 Shkurt, 2018 @20:01

Në finalen e parë të garave me saja me timon, bob, dy ekipe u...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Norvegjezët fluturojnë më së largu

19 Shkurt, 2018 @20:00

Daniel Andre Tande me kërcimet 136m dhe 140.5m udhëhoqi...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Sprinti në patinazh për Norvegjinë

19 Shkurt, 2018 @19:59

Suksesin norvegjez në ditën e dhjetë të garave e nisi Havard...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Nao Kodaira fiton sprintin e patinazhit

18 Shkurt, 2018 @15:26

Japonezja Nao Kodaira ka fituar të artën e parë në Lojërat...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Starti masiv me fotofinish

18 Shkurt, 2018 @14:40

Martin Fourcade ka siguruar të artën e dytë nga Lojërat Olimpike...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Edhe Ukraina me të artë

18 Shkurt, 2018 @14:37

Oleksandr Abramenko nga Ukraina ka siguruar të artën e parë për...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

E arta e dytë për Hirscher

18 Shkurt, 2018 @9:50

Marcel Hirscher me lehtësi mori medaljen e dytë të artë në...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Edhe stafeta e meshkujve për Norvegjinë

18 Shkurt, 2018 @9:48

Johannes Hosflot Klaebo me nxitimin në 500 metrat e fundit, la...

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018

Braten historik për Norvegjinë

18 Shkurt, 2018 @9:46

Oystein Braten ka siguruar të artën e parë për Norvegjinë në...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 Shkurt, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe...

ATP RENDITJA PAS AUSTRALIAN OPEN'18

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

Hyeon Chung, pas Australian Openit mbresëlënës ngritet për 29 pozita dhe arrin pozitën 29 në ATP renditje/ Foto: auspoen official

29 Janar, 2018 @14:05

Përkundër se gjeneratat ndërruan dhe të rinjtë po mundohen, ende...

AUSTRALIAN OPEN

PeRFect20n!

28 Janar, 2018 @12:41

30 finale dhe 20 tituj të fituar në Grand Slams! Këto janë...

Të gjitha lajmet nga Tenis