Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Leicesteri largohet ndershëm, Atletico në gjysmëfinale!

Leicesteri largohet ndershëm, Atletico në gjysmëfinale!

18 Prill, 2017 @21:39

Leicester City
Atletico Madrid
Leicester City 1 : 1 Atletico Madrid
J.VARDY 61' S.NIGUEZ 26

Stad:"King Power"

Pas fitores 1-0 në Madrid, Atletico i Simeones mori rezultat pozitiv edhe në Angli, për t’u kualifikuar kështu në gjysmëfinale të Champions Leagues.

a

Atmosfera fantastike e krijuar në ‘King Power Stadium’ u shua shpejt nga goli i Saul Niguez, i cili shënoi me kokë pas krosimit të Filipe Luisit.

Ky gol i dha qetësi Atleticos dhe në vazhdim të ndeshjes djemve të Simeones iu duhej vetëm menaxhimi i rezultatit.

Kampioni anglez barazimin e gjeti me Jamie Vardyn në pjesën e dytë, mirëpo kjo ishte e pamjaftueshme për ta arritur kualifikimin.

SKEMA

Gjithsesi, Leicesteri përshëndetet me nder nga debutimi evropian, kur dihet që mund të kalojnë edhe disa dekada tjera për ta parë Leicesterin përsëri në nivele të tilla.


All & Goals &  Highlights HD   - Leicester… by sportvideostv

FERIZAJ

Largohet trajneri Argjend Beqiri

18 Prill, 2017 @19:38

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Ferizajit ka...

REAL - BAYERN

Rikthehen Lewa e Hummels, formacionet zyrtare

18 Prill, 2017 @18:44

Janë publikuar formacionet startuese të Zidanet e Ancelotitt në...

LEICESTER - ATLETICO MADRID

Leicester vs. Atletico, publikohen formacionet

18 Prill, 2017 @18:41

1 orë para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese...

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 Dhjetor, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës...

Të gjitha lajmet nga Champions League