Të gjitha lajmet

LEIPZIG - SCHALKE

Leipzigu e ka seriozisht!

Leipzigu e ka seriozisht!

3 Dhjetor, 2016 @20:19

RB Leipzig
Schalke 04
RB Leipzig 2 : 1 Schalke 04
T.Werner 2', S.Kolasinac (AG) 57' S.Kolasinac 31'

Red Bull Arena (Leipzig)

Vazhdon ecuria fenomenale e Leipzigut!

Skuadra e sapopromovuar në Bundesligë nuk është ndalur as nga Schalke, duke e fituar takimin e sotëm dhe duke mbetur kështu në krye të Bundesligës, me 3 pikë më shumë se Bayerni.

Në anën tjetër, Schalke vazhdon ende të mbetet larg pozitave evropiane në tabelë.

TABELA AKTUALE BUNDESLIGA


Timo Werner Penalty Goal HD - RB Leipzig 1-0… by EnteritanimentTV

ZVICËR

Jahmir Hyka me 2 golësh ndaj Vaduzit

3 Dhjetor, 2016 @19:05

Në takimin që Luzerni po e luan momentalisht ndaj Vaduzit, Jahmir...

SUPERLIGA TURKE

Derbi pa gola, skuadra e Cikalleshit lidere

3 Dhjetor, 2016 @18:50

Me rezultat të bardhë 0-0 është mbyllur sot derbi i Stambollit...

EL CLASICO

Shpëtimtari Ramos!

3 Dhjetor, 2016 @18:12

Një ‘El Clasico’ më i zbehtë se zakonisht u zhvillua sot në ‘Camp...

CITY - CHELSEA

Chelsea nuk ndalet, fiton edhe në ‘Etihad’

3 Dhjetor, 2016 @15:28

Me një super ndeshje me intensitet të lartë dhe shumë raste për...

ELCLASICO

Formacionet zyrtare: Barcelona - Real Madrid

3 Dhjetor, 2016 @15:21

Janë publikuar formacionet e të dyja ekipeve pak para fillimit të...

NAPOLI - INTER

Hysaj e Napoli gjunjëzojnë Interin

2 Dhjetor, 2016 @22:37

Pas suksesit të arritur të hënën ndaj Fiorentinës, Interi...

MAINZ - BAYERN

Bayerni rikthehet në krye

Foto: FC Bayern

2 Dhjetor, 2016 @22:20

Pas fitores ndaj Leverkusenit, Bayerni e ka fituar edhe takimin ndaj...

PRIZREN

Liria liron Tamnikun dhe pranon dorëheqjen e Danës

Borozani/Arian Paçarizi

2 Dhjetor, 2016 @21:22

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Lirisë ka bërë të...

NGA KOMISIONI

KF Trepça e trajneri Munishi në disciplinore

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

2 Dhjetor, 2016 @19:30

Komisioni i Garave të Superligës së Kosovës në futboll, në...

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

Graph./ O. Kraja

21 Shtator, 2018 @13:01

Pesë duelet më interesante nga ligat kryesore evropiane me derbit...

BAYERN - LEVERKUSEN

3 gola për 3 pikë nga bavarezët

15 Shtator, 2018 @16:28

Përkundër epërsisë së krijuar nga penalltia e Wendell në...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: Olsen Kraja

14 Shtator, 2018 @13:00

1. PSG – St. Etienne (e premte, ora 15n9) Dy ekipet e vetme të...

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj në Greqi, bashkëlojtar i Bashës

Foto: FSHF

5 Shtator, 2018 @14:47

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, është...

NGA TRANSFERMARKT.COM

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

3 Shtator, 2018 @18:03

I mjaftoi vetëm 7 minuta lojë për t’u përfshirë në 11-shen më...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga