Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të zëvendësohet sot në fitoren e ekipit ndaj Pescarës për shkak të një lëndimit të pësuar në fushë.

Kjo ka frikësuar shumë juventinët, që janë para përballjes së radhës ndaj Barcelonës në Camp Nou.

Mirëpo, për këtë, Massimiliano Allegri, trajner i Juventusit, u ka hequr dilemat.

“Dybala do të jetë i gatshëm për 3-4 ditë. Nuk ka lëndim serioz,” - ka thënë trajneri italian pas ndeshjes së fituar sot.

Juventus i shkon Barcelonës Camp Nou me 3 gola avantazh në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, për të kërkuar gjysmëfinalen e garës.

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @16:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @16:33

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90...

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @15:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça vs. Feronikeli, publikohen skuadrat startuese

15 Prill, 2017 @13:42

Pak para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese të...

DERBY DELLA MADONINNA

Pa fitues në ‘Madonninen kineze’

15 Prill, 2017 @13:40

Me barazim është mbyllur ‘Madoninna’ e parë ndërmjet pronarëve...

PAULO DYBALA

Një muaj jashtë

7 Janar, 2018 @21:18

Skuadra e Juventusit ka konfirmuar se lëndimi i marrë i sulmuesit...

REKORD SPANJOLL

Callejon me rekord në Serie A

7 Janar, 2018 @19:56

Sulmuesi i Napolit Jose Callejon, dje në ndeshjen kundër Veronës,...

MILAN - CROTONE

Bonucci rikthen Milanin te fitoret

6 Janar, 2018 @16:55

Pas 3 ndeshjeve pa fitore në Serie A, Milani i drejtuar nga Gatusso...

FIORENTINA - INTER

5 ndeshje pa fitore, thellohet kriza e Interit

5 Janar, 2018 @22:50

Për të pestën herë me radhë, Interi nuk ka arritur të shënojë...

COPPA ITALIA: 1/4

Juventusi kualifikohet, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

Foto: Juventus Official

3 Janar, 2018 @22:53

Për dallim nga Napoli, Juventusi nuk ka lejuar befasi në fazën...

Të gjitha lajmet nga Serie A