Të gjitha lajmet

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

15 Maj, 2017 @20:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në ndeshjen e dytë të serisë finale të Konferencës Perëndimore, kundër Golden State Warriorsit.

Leonard u lëndua në ndeshjen e parë, pasi që shkeli këmbën e Zaza Pachulias që ishte afruar shumë te ai dhe e lëndoi zogun e këmbës.

Ndërsa në lidhje me lëndimin e Kawhit, trajneri Gregg Popovich tha: “Siç duket, ai nuk do të luajë nesër”.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri në palestrën e Golden State Warriorsit, të cilët janë 1-0 në epërsi.

TERMINI I DUELIT TË DYTË

Dueli i dytë i serisë finale, pasnesër

BOROZANI/ A. P.

15 Maj, 2017 @9:33

Seria finale e Play-Offit të Superligës pritet të bëhet edhe më...

KERASAN-DRITA @ GAME 1

Kerasani merr avantazhin në Play-Out

15 Maj, 2017 @8:19

Kerasan Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë...

WARRIORS - SPURS @ GAME 1

Përmbysje nga Warriors, Spurs humbin ndeshjen dhe Leonardin

14 Maj, 2017 @23:13

Spektakël, rikthim senzacional dhe shumë emocione! Të gjitha...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

Të gjitha lajmet nga NBA