Të gjitha lajmet

GRUPI E

Lewa i sjell fitoren e parë polakëve

Lewa i sjell fitoren e parë polakëve

8 Tetor, 2016 @22:02

Polonia
Danimarka
Polonia 3 : 2 Danimarka
R. Lewandowski 20', 36', 47' 49' K. Glik (AG), 69' Y. Poulsen

Sulmuesi i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, i ka sjellë sonte fitoren e parë polakëve në Grupin E kualifikues për Botëror.

TABELA AKTUALE

Polonia ka mposhtur Danimarkën, që u zgjua vonë nga gjumi. Polonia kishte avancuar 3-0 ndërsa danezët më vonë shënuan dy herë për të çuar ndeshjen deri në fund në ethe për shikuesit vendas, por pa sukses.


Poland Denmark 3 2 All Goals & Highlights… by footgoals1

GJERMANIA - ÇEKIA

Bindshëm drejt Botërorit

8 Tetor, 2016 @21:56

Gjermania ka treguar edhe njëherë cilësitë e saja dhe nuk ka...

MIQËSORE

14 vjeçari debuton për Galatasarayin

8 Tetor, 2016 @21:51

Një gjë e rrallë ndodhi sonte në miqësoren e zhvilluar mes...

BESNIK KRASNIQI

Krasniqi beson në tri pikë

8 Tetor, 2016 @20:59

Njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm të Feronikelit, Besnik...

GIANNI DE BIASI

Kundër Spanjës do të nevojitej një autobus pa rrota

8 Tetor, 2016 @20:28

Kombëtarja shqiptare e futbollist sot organizoi konferencë për...

ALBERT BUNJAKU

Bunjaku pritet të startojë nesër, kërkon gol

8 Tetor, 2016 @20:03

Golashënuesi më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Albert...

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 Qershor, 2018 @14:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 Qershor, 2018 @11:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @21:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka...

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 Qershor, 2018 @21:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për...

GRUPI E: SERBIA - ZVICRA

Kosova shpëton Zvicrën, Shaqiri-Xhaka gol, mposhet Serbia

Foto: FIFA/fb; Squawka; Mediaset

22 Qershor, 2018 @20:45

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka me golat e tyre në pjesë të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018