Të gjitha lajmet

UEFA FUTSAL MAIN ROUND

Liburni debuton me fitore në Main Round

Foto: FC Liburn Gjakovë

Liburni debuton me fitore në Main Round

12 Tetor, 2017 @19:26

GARGES DJIBSON 4 : 6 FC LIBURN

Në takimin e parë në kuadër të UEFA Futsal Main Round, Liburni ka triumfuar me rezultat 4-6 ndaj skuadrës kampione franceze, Garges Djibson.

Kjo fitore bën që Liburni ta bëjë një hap përpara drejt UEFA Futsal Elite Round, ku marrin pjesë 16 skuadrat më të mira të Evropës, mirëpo për të arritur deri në atë fazë skuadra gjakovare duhet ta tregojë veten në dy ndeshjet tjera që zhvillohen ditëve të ardhshme, duke filluar që nga nesër.

ORARI I NDESHJEVE TË LIBURNIT

Përveç golashënuesve të skuadrës së Liburnit, Selmanaj (4), Alaj (1) e Mejzini (1), nga takim i sontëm duhet përmendur edhe paraqitja fantastike e portierit gjakovar, i cili u tregua vendimtar në disa raste kur rezultati mes skuadrave ishte tejet i ngushtë.

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

MIQËSORE

FFK zyrtarizon miqësoren Kosova - Letonia

12 Tetor, 2017 @18:04

Federata e Futbollit e Kosovës e zyrtarizoi miqësoren me Letoninë....

KOMISIONI

Munishi e Myrta prej Vëllaznimit, si dhe Flamurtari, në disiplinore

BOROZANI/E. D./ Arkiv

12 Tetor, 2017 @15:37

KG i FFK-së pas shqyrtimit të raporteve të delegatëve të...

VENDIMI I KOMESARIT

Ballkani e fiton ndeshjen ndaj Rahovecit në tavolinë

BOROZANI/ A. P.

12 Tetor, 2017 @15:17

Përkundër se humbi në fushë të lojës nga Rahoveci, skuadra e...

ARSENAL

Konfirmohet lëndimi i Shkodran Mustafit

12 Tetor, 2017 @14:58

Pushimi i kombëtareve nuk i ka bërë mirë skuadrave angleze. ...

MAIN ROUND

Sot Liburni nis aventurën në ‘Main Round’

12 Tetor, 2017 @14:54

Ashtu siç u raportua më parë, sot skuadra e Liburnit nga Gjakova...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Serie A

12 Tetor, 2017 @13:46

Për momentin nuk po duket si Serie A juventine, mirëpo është...

MAIN ROUND

Sot Liburni nis aventurën në ‘Main Round’

12 Tetor, 2017 @14:54

Ashtu siç u raportua më parë, sot skuadra e Liburnit nga Gjakova...

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 Tetor, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit...

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Teste fizike për gjyqtarët e futsallit

29 Shtator, 2017 @8:51

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi të...

FUTSALL

Rikthehet nga Belgjika dhe e dërgon Liburnin në ‘Main Round’

14 Shtator, 2017 @15:04

Në prag të ndeshjeve të fazës ‘Main Round’ në UEFA Futsal Cup,...

TRANSFER

Liburni me 2 përforcime para UEFA Main Round

7 Shtator, 2017 @20:24

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Liburnit nga Gjakova ka...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga