Të gjitha lajmet

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

17 Maj, 2018 @9:45

Liburn Futsal
Besa Futsal
Liburn Futsal : Besa Futsal

Palestra "Shani Nushi", Gjakovë / 21:00

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me përballjen e parë gjysmëfinale ndaj Besës nga Peja.

Skuadra gjakovare, që aktualisht është kampione në fuqi e Kosovës, sezonin e rregullt e mbylli në vendin e dytë dhe rrjedhimisht në fazën gjysmëfinale të Play Off-it ndeshet me Besën, që përfundoi e treta në kuadër të sezonit të rregullt.

SKEMA DREJT FINALES

Në përballjen tjetër gjysmëfinale, Feniksi ka krijuar epërsi 1-0 ndaj Prishtinës, për ta bërë kështu një hap drejt finales.

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit,...

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 Maj, 2018 @21:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 Maj, 2018 @16:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren...

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

LIGA E PARË

Prizreni futsall në Superligë

BOROZANI/A.P.

5 Maj, 2018 @13:49

Klubi i futsallit, Prizreni, do të jetë anëtar i ri i Superligës...

LIGA E PARË

Prizreni përforcon pozitën e parë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

25 Mars, 2018 @23:49

Në duelin e dy skuadrave me pikë të barabarta në krye të...

LIBURN - BESA

Liburni bindshëm në derbin e xhiros

Foto: FC Liburn

24 Mars, 2018 @11:38

Në një atmosferë mjaft të bukur sportive në palestrën “Shani...

JAVA XII

Derbi i xhiros luhet në Gjakovë

Foto: BOROZANI / ARKIV

23 Mars, 2018 @13:56

Me fillim nga ora 20:00, sonte në Gjakovë takohen Liburni dhe Besa...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga