Të gjitha lajmet

JUNIKU - LIBURNI

Liburni vazhdon fitoret, fiton në Junik

Liburni vazhdon fitoret, fiton në Junik

1 Prill, 2017 @21:29

Juniku Futsal
Liburn Futsal
Juniku Futsal 3 : 5 Liburn Futsal
Maloku (2), Shehu (1) Selmanaj (2), Alaj (1), Daci (1), Dobroshi (1)

Palestra "Ereniku" - Junik

Në takimin e luajtur sonte në Junik në kuadër të xhiros së XIII mes Junikut e Liburnit, fitore shënuan gjakovarët, me rezultatin përfundimtar të takimit që doli të ishte 3-5.

Pjesa e parë u mbyll 1-2, derisa edhe në pjesën e dytë gjakovarët u treguan skuadër më e mirë.

Golat e vendasve u shënuan nga Maloku (2) dhe Shehu (1), kurse për gjakovarët shënuan Selmanaj (2), Alaj (1), Daci (1) dhe Dobroshi (1).

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

VAROSHI - BESA

Besa deklason Varoshin, rekord i ri në futsallin kosovar

1 Prill, 2017 @21:15

Me rezultat tejet të thellë 2-32 ka përfunduar takimi mes Varoshit...

FADIL RAMA

Rama: T’i ikim fundit

1 Prill, 2017 @17:31

Trajneri i Drenicës, Fadil Rama, është shprehur të jetë i...

AFRIM TOVËRLANI

Tovërlani: Hap prapa

1 Prill, 2017 @17:29

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, e ka cilësuar si një hap...

CHELSEA-CRYSTALPALACE

Chelsea mposhtet pas 3 muajve

1 Prill, 2017 @17:05

Skuadra e Chelseat është mposhtur për herë të parë në Premier...

UNITED-WBA

Barazimi i katërt, në 5 ndeshjet e fundit në Old Trafford

1 Prill, 2017 @16:51

Manchester United nuk po mund të gjej rrugën e fitores në shtëpi....

RAMIZSADIKU-VUSHTRRIA

Ramiz Sadiku befason Vushtrrinë

KF Ramiz Sadiku

1 Prill, 2017 @16:22

Skuadra e Ramiz Sadikut sot ka bërë befasinë e ditës në Ligë...

FERONIKELI-DRENICA

Drenica befason Feronikelin, fiton derbin

Foto: arkiv/ S. Aliqkaj

1 Prill, 2017 @15:55

Drenica ka bërë befasinë e xhiros në Superligë. Edhepse shumica...

BESA - PËRLEPNICA

E treta radhazi, Besa mposht Përlepnicën

14 Prill, 2017 @13:01

Pa shumë probleme, Besa shënoi fitore në takimin e xhiros XV ndaj...

BESA - LLAPI

Besa mposht Llapin, ruan vendin e dytë

10 Prill, 2017 @13:22

Në takimin e luajtur në “Karagaç”, skuadra e Besës e ka mposhtur...

ALBANIA FUTSAL

Kombëtarja futsall përgatitet në Prishtinë, sonte miqësore me Feniksin

5 Prill, 2017 @8:10

Kombëtarja shqiptare në futsall është duke vazhduar përgatitjet...

PRIZRENI-MITROVICA

Mitrovica futsall triumfon në Prizren

2 Prill, 2017 @9:35

Skuadra e Mitrovicës në futsall ka bërë një hap të madh drejt...

VAROSHI - BESA

Besa deklason Varoshin, rekord i ri në futsallin kosovar

1 Prill, 2017 @21:15

Me rezultat tejet të thellë 2-32 ka përfunduar takimi mes Varoshit...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga