Të gjitha lajmet

LUFTËTARI - SKËNDERBEU

Lideri e nis me humbje, ndëshkohet nga lojtari i ardhshëm

Foto: Panorama.com

Lideri e nis me humbje, ndëshkohet nga lojtari i ardhshëm

26 Janar, 2018 @16:20

Luftëtari Gjirokastër
Skënderbeu Korçë
Luftëtari Gjirokastër 2 : 0 Skënderbeu Korçë
K.Abazaj 25' 85'

Stadiumi i qytetit, Gjirokastër

Me humbje ka filluar stinori pranveror për Skënderbeun.

Lideri i Kategorisë Superiore në Shqipëri u mposht 2-0 nga skuadra e Luftëtarit, ndërsa dy golat e fitores për Luftëtarin erdhën nga Kristal Abazaj, lojtari i ardhshëm i korçarëve.

TABELA AKTUALE KATEGORIA SUPERIORE

Gjirokastritët shënuan nga një herë për secilën pjesë, ndërsa para golit të dytë të vendasve, Skënderbeu mbeti me një lojtar më pak në terren, pasi që Radas u përjashtua pas dy kartonëve të verdhë.

Përkundër humbjes, Skënderbeut nuk i rrezikohet vendi i parë, ndërsa për Luftëtarin këto tri pikë janë mjaft të vlefshme në luftën për mbijetesë.

BEHAR DINA

Liria huazon Dinën te Ballkani

26 Janar, 2018 @12:55

Futbollisti i Lirisë, Behar Dina, në pranverë do të vesh...

VAGNER LOVE

Besiktas pranë zyrtarizimit të brazilianit

26 Janar, 2018 @10:27

Sulmuesi brazilian, që bëri emër te CSKA-ja e Moskës, Vagner Love...

COPA DEL REY

Coutinho debuton, Barça jo lehtë në gj’finale

25 Janar, 2018 @23:27

Barcelona përkundër se ka shënuar dy gola të shpejtë dhe ka...

GUIDO CARRILLO

Southampton zyrtarizon sulmuesin e Monacos

25 Janar, 2018 @22:54

Pas milionave të fituara nga shitja e Virgil Van Dijk në drejtim...

JOSE MOURINHO

Një vjet shtesë

25 Janar, 2018 @19:02

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, sot ka...

KAMPIONI TRANSFERON

Drita kthen Shalën në Kosovë

Foto: DritaFC/fb

7 Qershor, 2018 @16:05

Në dy vitet e fundit ishte duke luajtur si mbrojtës i Laçit në...

TRANSFERE

Edhe dy përforcime nga Llapi

5 Qershor, 2018 @19:33

Albi Çekiçi dhe Ilir Syla janë emrat e dy përforcimeve më të...

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

4 Qershor, 2018 @10:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku...

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 Maj, 2018 @18:37

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e...

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 Maj, 2018 @20:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore