Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Liga e Kombeve është tjetër, po zhvillohemi

BOROZANI/ G. P.

Liga e Kombeve është tjetër, po zhvillohemi

29 Maj, 2018 @21:22

Në konferencën për shtyp, pas fitores së Kosovës ndaj Shqipërisë, Bernard Challandes i është përgjigjur pyetjeve të shtruara nga gazetarët e pranishëm.

Në pyetjen e bërë nga Borozani.com se a ka shpresa për Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve pas një ndeshjeje si kjo, Challandes ka thënë:

“Përkundër që ishte ndeshje përgatitore, unë jam i kënaqur me rezultatin. Por, nuk mund të them se kjo fitore i shton gjasat për Ligën e Kombeve,” ka thënë fillimisht Challandes.

“Qëllimi është të punojmë dhe të zhvillojmë ekipin, pastaj kualifikimi. Ka qenë kombinim i mirë i mbrojtjes me sulmin. Ne duhet të luajmë si skuadër, 11 lojtarë në mbrojtje, pastaj edhe në sulm,” ka shtuar Challandes.

“Mos të harrojmë, tranzicioni është kryesor. Krejt duhet të luajmë për ekipin. Edhe Manchester City kur ka nevojë luan me 11 lojtarë në mbrojtje, pastaj dalin në sulm të gjithë,” ka qenë përgjigjja e selektorit Challandes.

Përndryshe, zvicerani që ka shënuar tre fitore me Kosovën në tre miqësoret e fundit, ka bërë të ditur gjithashtu se ekipi ka ditur të shfrytëzojë rastet e paraqitura. E ka vlerësuar si ndeshje më e mirë e luajtur e ekipit, prej se ai është në bankën e Kosovës. “Por, duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë, pasi që sot motivi ka qenë i madh për shkak se kemi luajtur ndaj vëllaut të madh.”

KONFERENCA PËR SHTYP

Pas pak, konferenca

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @21:05

Pas pak nis konferenca për shtyp e selektorëve Bernard Challandes...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @20:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli...

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë...

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 Maj, 2018 @20:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova -...

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Kosova - Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:45

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen miqësore Kosova -...

BARAZHI I LIGËS SË PARË

Trepça shpëton, falë portierit afrikan

Foto: FFK

29 Maj, 2018 @17:57

Trepça ka siguruar mbetjen në Ligën e Parë për edicionin e ri,...

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Challandes me mesfushë ofanzive

29 Maj, 2018 @14:14

Përfaqësuesja e Kosovës pritet të dalë me formacionin e saj të...

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Shqipëri sulmuese përballë Kosovës

Foto: FSHF

29 Maj, 2018 @13:52

Mediat shqiptare kanë publikuar sot 11-shen potenciale të cilën...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 Maj, 2018 @16:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar...

TRANSFER

Hekuran Kryeziu gjen skuadër të re

BOROZANI / ARKIV

31 Maj, 2018 @19:53

Që nga sezoni i ardhshëm, Hekuran Kryeziun do ta shohim te një...

ANULOHET KOSOVA-IRANI

Kosova s’luan ndaj Iranit

BOROZANI/G.P.

31 Maj, 2018 @14:07

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, nuk do të zhvillojë...

KONFERENCA PËR SHTYP

Pas pak, konferenca

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @21:05

Pas pak nis konferenca për shtyp e selektorëve Bernard Challandes...

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 Maj, 2018 @20:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @20:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja