Të gjitha lajmet

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

29 Mars, 2018 @13:39

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të përfitojnë ekipet pjesëmarrëse në edicionin e parë të Ligës së Kombeve.

Në total janë 76.25 milionë euro që do t’u ndahen përfaqësueseve bazuar në rezultat sportive që do të arrihen në edicionin e parë që zhvillohet këtë vjeshtë për të përfunduar me finalet e Play-Offit marsin e ardhshëm.

SA FITON KOSOVA E SA SHQIPËRIA

Kosovës nga kjo shumë do t’i takojnë gjysmë milioni euro vetëm për pjesëmarrje, që u shkon secilës kombëtare që pjesëmarrëse në Ligën D.

Shqipëria që gjendet në Ligën C, për pjesëmarrje do të merr 750 mijë euro.

Kosovo vs Latvia

Pjesëmarrëset e Ligës B marrin nga 1 milionë, e ato të Ligës A nga 1.5 milionë euro.

SA ËSHTË TOTALI?

Kosova mund të shtojë edhe 500 mijë euro në rast se e fiton grupin dhe kualifikohet në Play-Off.

Premia dyfishon kuotën e pjesëmarrjes për secilin fitues të grupit në tri ligat tjera.

Nëse Shqipëria arrin këtë sukses do t’i inkasojë edhe 750 mijë tjera.

Albania players before Norway match

Një milion shkojnë për fituesit e grupeve në Ligën B dhe nga 1.5 milionë euro për fituesit e grupeve në Ligën A.

Fituesi i Ligës së Kombeve merr 4.5 milionë euro, finalisti 3.5 milionë, i treti 2.5 milionë, dhe kombëtarja e katërt 1.5 milionë.

TERMINET E XHIROS XXIII

Një ndeshje të shtunën, të tjerat të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

29 Mars, 2018 @12:30

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar sot orarin e ndeshjeve...

BASHKIMI-BALLKANI

Ballkani ndalet nga Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

28 Mars, 2018 @15:31

Pas tre fitoreve radhazi, skuadra e Ballkanit të Suharekës, është...

RAMIZ KRASNIQI

Të punojmë edhe më shumë

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @22:06

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, në deklaratën e tij...

MEDIAT GJERMANE

“Betoni” kosovar i pakalueshëm

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @21:30

Mediat gjermane e kanë quajtur beton, mbrojtjen e përfaqësueses...

KOSOVA-GJERMANIA

Kosova U21 ndal kampionët evropian

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @19:35

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur të marrë pikë nga...

KOSOVA - BURKINA FASO

Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin

11-shja e Kosovës sonte/ Foto: FFK

27 Mars, 2018 @18:59

Ka përfunduar pak më parë edhe miqësorja e dytë në Francoville...

KOSOVA-SLLOVAKIA

Kosova U19 përfundon Elite Roundin me fitore

Festa pas fitores e Kosovës U19/ Foto: FFK

27 Mars, 2018 @18:56

Djelmoshat e përzgjedhësit Ramiz Krasniqi, Kosova U19, ndahet me...

SLLOVAKIA-SHQIPËRIA

4 ditë, 7 gola të pësuara, mposhten kuqezinjtë

Foto: FSHF

27 Mars, 2018 @18:18

Pas humbjes në Selman Stërmasi 2-3, Shqipëria U21 është mposhtur...

STARTUESIT

11-shja e Kosovës ndaj Gjermanisë

27 Mars, 2018 @17:41

Përzgjedhësi Rafet Prekazi ka publikuar 11-shen startuese të...

KOSOVA - BURKINA FASO

Kosova vs. Burkina Faso, publikohet formacioni i Kosovës

27 Mars, 2018 @16:47

Është publikuar formacioni i Kosovës për ndeshjen ndaj Burkina...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve