Të gjitha lajmet

LIRIA - DRITA

Liria i kthehet fitoreve

Liria i kthehet fitoreve

13 Shtator, 2017 @18:24

Liria
Drita
Liria 2 : 0 Drita
Qëndrim Gashi 12', Artur Magani 35'

Stadiumi "Përparim Thaçi" - Prizren

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, Liria nuk ka pasur shumë probleme ndaj Dritës dhe e ka fituar takimin me rezultatin final 2-0.

Epërisa e prizrenasve erdhi që në minutën e 12’, me Qëndrim Gashin që shënoi për 1-0. Më pas, ishte Artur Magani ai që e dyfishoi epërsinë në minutën e 35’ të ndeshjes dhe skuadrat shkuan në pushim me këtë rezultat.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Pjesa e dytë ishte më e qetë dhe nuk dhuroi gola, përkundër rrezikimit të vetëm nga Xhevdet Shabani te mysafirët e dominimit të vendasve në anën tjetër, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me fitoren e Lirisë me rezultat 2-0.

Kjo ishte fitorja e dytë sezonale për Lirinë, kurse për Dritën kjo ishte humbja e dytë sivjet, pas asaj që e pësoi nga Besa në xhiron e dytë.

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @14:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @10:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

BLICK.CH

Dhuna te Flamurtari-Vëllaznimi, në mediat e huaja

Printscreen/ Blick.ch

22 Tetor, 2017 @17:10

Nuk ka vonuar shumë dhe dhuna e shfaqur në Xhemajli Ibishi të...

VLLAZNIA-GJILANI

Gjilani dështon të merr kreun

21 Tetor, 2017 @15:44

Luajti si mysafir në terren të vetin. Kishte mundësinë që me...

PRISHTINA-BESA

E treta me radhë, Prishtina lidere

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

21 Tetor, 2017 @15:19

Shumë me lehtë sesa që është pritur, Prishtina ka shënuar...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Vllaznia-Gjilani

21 Tetor, 2017 @14:09

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Prishtina-Besa

BOROZANI/ E. D.

21 Tetor, 2017 @13:57

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga