Të gjitha lajmet

LIRIA NDËRPREN SERINË E BESËS

Liria me fitore në pushim

Liria me fitore në pushim

29 Nëntor, 2015 @15:02

Liria
Besa
Liria 3 : 1 Besa
Dardan Rogova 54', Fisnik Ramadanaj 57', Alban Dylazeka 90' Mark Milicaj 85'

Liria me fitore në pushim
Liria me fitore në pushim

Liria ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Besës sot në Prizren. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur pejanët në derbin e Dukagjinit,  3-1, derisa në ndërkohë ka ndërprerë serinë e fitoreve të Besës prej 4 fitoreve radhazi. 

Epërsinë prizrenasve ia dha Dardan Rogova, me golin e parë të tij të stinorit, pas asistimit të Alban Dylazekës. Më pas Fisnik Ramadanaj pranon një top nga Liridon Fetahaj për të shënuar për 2-0 - që qetësoi vendasit. 

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Besa ngushtoi epërsinë me anë të Mark Milicajt, që shënoi 5 minuta pa përfunduar ndeshja, por gjakovari Dylazeka me gol të bukur ka qartësuar se 3 pikë do të mbeten në Prizren sot, për t’ia dhënë fitoren Lirisë 3-1 në fund. 

Me këtë fitore Liria nuk del nga zona e rrezikshme në vjeshtë, ku do të dimëroj, derisa Besa mbetet në mesin e artë të tabelës. 

DUELI KRYESOR I KREUT

Asnjëra në krye

Çast nga dueli i sotëm/ Foto: premierleague.com

28 Nëntor, 2015 @20:26

Leicester City dhe Manchester United kanë barazuar në përballjen e...

KEVIN DE BRUYNE KTHEN CITYN TE FITORET

2 asistime + 1 gol nga De Bruyne

28 Nëntor, 2015 @17:59

Dy xhirot e kaluara pa fitore, i kushtuan me humbjen e kryesimit të...

TRESHJA SULMUESE E BARCELONËS, PËRSËRI NË AKCION

Tridente përsëri në akcion

28 Nëntor, 2015 @17:49

Lionel Messi, Neymar dhe Luis Suarez kanë shënuar golat e radhës...

BAYERN MUNCHEN I PANDALSHËM

E trembëdhjeta

Thomas Muller feston golin

28 Nëntor, 2015 @17:41

Bayern Munchen ka shënuar fitoren e 13-të në Bundesligë. Ekipi i...

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 Prill, 2018 @16:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 Prill, 2018 @10:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e...

Të gjitha lajmet nga