Të gjitha lajmet

PRIZREN

Liria nënshkruan zyrtarisht me Aguirren

Liria nënshkruan zyrtarisht me Aguirren

28 Korrik, 2015 @18:20

Jose Giorginho Aguirre, prej sot është lojtar i ri i Lirisë së Prizrenit edhe zyrtarisht. Uruguajani ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me klubin bardhezi nga Prizreni dhe pritet të bart lojën e Lirisë në stinorin e ri në Superligë. 

Në prani të menaxherit Rijat Shala dhe anëtarit të klubit, Erxhan Dana, Aguirre ka vënë nënshkrimin e tij te klubi bardhezi nga Prizreni, që do të nis stinorin në Përparim Thaçi ndaj Drenicës. 

MADRID

Rikthimi i shpejtë

REUTERS/Arkiv

28 Korrik, 2015 @13:53

Mbrojtësi brazilian i blerë stinorin e kaluar nga Chelsea, Felipe...

MUNCHEN

Bayern prezenton Vidalin

REUTERS/Arkiv

28 Korrik, 2015 @13:50

Arturo Vidal tashmë edhe zyrtarisht pritet të prezentohet si lojtar...

DRENAS

Berisha largohet nga kampioni

28 Korrik, 2015 @12:13

Mesfushori me tipare sulmuese, Elhami Berisha, është larguar nga...

VLORË

Nexhipi prezentohet

28 Korrik, 2015 @11:33

Nderim Nexhipi, mesfushori me tipare ofanzive është prezentuar...

EDVAN BAKAJ TE DRITA

Drita zyrtarizon portierin e deritashëm të Lirisë

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @16:08

Drita nënshkruan edhe me portierin e deritashëm të Lirisë, Edvan...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Gent Musa 17 vjeç zyrtarizohet te Llapi

Foto: KFLlapi/fb

8 Qershor, 2018 @13:41

Futbollisti i ri dhe që shihet si lojtar perspektiv, Gent Musa,...

PREMIER LEAGUE

Pushim dimëror edhe në Premier League

Foto: Squawka

8 Qershor, 2018 @13:34

Që nga sezoni 2019/2020, edhe Premier League do të ketë pushim...

PËRFORCIMI I RADHËS

Ardian Hoti te Llapi

Foto: KFKek/fb

7 Qershor, 2018 @16:16

I shpallur kampion në Ligë të Parë me KEK-un 2017/18 dhe siguroi...

Të gjitha lajmet nga