Të gjitha lajmet

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

14 Maj, 2017 @19:14

Liria
Trepça
Liria 3 : 1 Trepça
Meriton KORENICA 42', Fillim GURAZIU 72', Liridon FETAHAJ 83' Pleurat HAJDINI 46'

Stadiumi Përparim Thaqi - Prizren.

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të shikuesve pasi që Liria ishte e dënuar për një ndeshje me mosprani të publikut nga FFK, kaloi mjaft interesant edhe pse nën shiun që s’u ndalë fare.

Liria ka shënuar fitore tepër të rëndësishme për t’i ikur zonës së barazhit, 3-1, ndërsa Trepça tashmë është anëtare e Ligës së Parë të Kosovës.

Shpresat për largim nga barazhi Lirisë ia dha së pari Meriton Korenica, më pas Trepça u mbajt gjallë përmes Ajdinit, që barazoi në 1-1 me të nisur pjesa e dytë.

TABELA AKTUALE

Sidoqoftë, dominimi i Lirisë i përshkuar gjatë gjithë ndeshjes, u kurorëzua me fitore kur Robert Gjeraj pranoi top nga Liridon Fetahaj dhe asistoi te Fillim Guraziu, që hyri si zëvndësues i Henry Chibuezes, për 2-1.

E për të përfunduar gjithçka bukur, Liridon Fetahaj, më i dalluari i ndeshjes, shutoi për një super-gol të Lirisë dhe vulosje të tre pikëve në Prizren, e nga jashtë stadiumit Arpagjikt festonin, pasi që kishin gjetur vend në një ndërtesë pranë stadiumit.

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @19:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të...

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 Maj, 2017 @18:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot...

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 Maj, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 Maj, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34...

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 Maj, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi,...

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 Maj, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të...

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 Maj, 2017 @15:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Trepçës ‘89 në Champions League

14 Maj, 2017 @15:25

Pasi që u shpallen zyrtarisht kampionë të Kosovës dhe pas...

VLLAZNIA-FERONIKELI

Pas 48 ditësh, vjen fitorja e parë e Feronikelit

Foto: KFFeronikeli/Facebook

26 Tetor, 2017 @15:06

Feronikeli i është kthyer fitores. Djelmoshat e drejtuar nga...

PARA NDESHJES BESA - GJILANI

Skuadrat ‘e kuqe’ takohen në Pejë

26 Tetor, 2017 @9:45

Me fillim nga ora 13:30, në ‘Shahin Haxhiislami’ të Pejës Besa e...

PARA NDESHJES VLLAZNIA - FERONIKELI

Dueli i skuadrave ‘me mallë’ për fitore

26 Tetor, 2017 @9:30

Një nga dy ndeshjet që mbyllin xhiron e XII në Superligë...

MIREL JOSA

Josa lavdëron Dritën për lojën

Foto: prishtinafc.com

25 Tetor, 2017 @20:50

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, është shprehur të jetë i...

MILAZIM ZUZAKU

“Mungesa e Shabanit ndikoi”

25 Tetor, 2017 @20:19

Trajneri i Dritës, Milaim Zuzaku, ka thënë se ekipit të tij sot i...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga