Të gjitha lajmet

LIRIA

Liria prezenton përforcimet

Liria prezenton përforcimet

13 Korrik, 2015 @17:19

Skuadra e rikthyer në Superligë, Liria, sot ka prezentuar futbollistët e rinjë të cilët do ta veshin fanellë e ekipit prizrenas në stinorin e ri.

Treshes së paralajmëruar më parë si përforcime, portieri Altik Muhaxhiri dhe mesfushorët Robert Gjeraj e Alban Dylazeka, të cilët u transferuan nga skuadra e Vëllaznimit, iu bashkua edhe futbollisti ofansiv, Arlind Zylfallari, i cili edhe më parë e kishte veshur fanellën e Lirisë.

Në lidhje me këto transferime është shprehur i kënaqur edhe anëtari i bordit të klubit, Erxhan Dana.

“Mendoj që me këto prurje dhe me të tjerët që do të arrijnë në ndërkohë (përfshirë edhe përforcimet e huaja) do t’i përmbushim zbrazëtirat,” tha Dana, transmeton faqja zyrtare e klubit.

Përveç përforcimeve të përmendura, nga sot skuadrës iu është bashkuar edhe futbollisti nga Shkodra, Noris Kozmaj, i cili do të testohet për një kohë dhe më pas do të vendoset nëse do të qëndrojë në skuadër apo jo.

RANIERI

Rikthimi në Premiership

REUTERS/ Arkiv

13 Korrik, 2015 @17:00

Claudio Ranieri, pas një pushimi të gjatë, i kthehet Premier...

TEVEZ

Zyrtarizon largimin

13 Korrik, 2015 @15:11

Me fjalët “Muchas gracias, Carlitos. Paq fat në aventurën tënde...

MEDIA

Danimarka në presion, Olsen i shqetësuar

Foto: Scanpix

13 Korrik, 2015 @14:37

Danimarka është në presion të madh për të fituar ndeshjen ndaj...

FLET PËRFORCIMI

Schweini: Pas Bayernit, vetëm Man Utd!

Foto: manutd.com

13 Korrik, 2015 @13:52

Bastian Schweinsteiger është veshur me fanellë të kuqe të...

NË FRANCË

Susic, trajner i Evianit

13 Korrik, 2015 @13:07

Safet Susic, trajneri i mirënjohur boshnjak, që çpo...

PORTIER I RI

Numri 1 i Chelseat!

Foto: chelseafc.com

13 Korrik, 2015 @12:21

Asmir Begovic, portieri 28 vjeçar i Stoke Cityt ka arritur...

KUKËSI

Fillon pasurimi i Kukësit!

Foto: PanoramaSport

13 Korrik, 2015 @11:58

Kukësi ka mundësi që të arkëtojë 630 mijë euro nëse e kalon...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin...

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit,...

Të gjitha lajmet nga