Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 Shtator, 2018 @16:41

Flamurtari
Liria
Flamurtari 3 : 1 Liria
Alban SHILLOVA 13' 73', Ben QUANSAH 24'' Gentian BINISHI 82'

Stadiumi "Xhemajl Ibishi", Prishtinë

4 ndeshje, 4 fitore!

I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e sivjetmë të Superligës është Flamurtari!

Skuadra në fjalë sot shënoi edhe një fitore tejet të rëndësishme ndaj Lirisë së Prizrenit, për ta vazhduar kështu formën fantastike në këtë nismë të sezonit.

I zakonshmi Shillova shënoi një herë dhe Quansah një herë tjetër për Flamurtarin, derisa goli i Lirisë në këtë takim u shënua nga Binishi, dhe ndeshja u mbyll me shifrat përfundimtare 3-1.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Kjo fitore e mban të vetëm në krye Flamurtarin, kurse Liria pas 4 xhirove ka vetëm 3 pikë.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. ...

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 Shtator, 2018 @13:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të...

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 Shtator, 2018 @11:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera...

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

12 Shtator, 2018 @17:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e...

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 Shtator, 2018 @16:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në...

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 Shtator, 2018 @16:42

Lehtë për Trepçën ‘89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në...

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 Shtator, 2018 @16:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga