Të gjitha lajmet

PRIZREN

Liria zyrtarizon trajnerin

Liria zyrtarizon trajnerin

29 Korrik, 2015 @13:09

Ish futbollisti i dikurshëm dhe ish trajneri i Lirisë, Behajdin Gjinali, është rikthyer në postin e trajnerit të klubit, pas largimit të Skender Shengylit. 

Lajmin e ka zyrtarizuar faqja zyrtare e klubit të Prizrenit dhe Gjinali pritet që sot t’ia nis stërvitjeve me ekipin e tij. 

Arsyeja e largimit të Skender Shengylit ka qenë mungesa e licencës së UEFA-së, që është kusht për të qenë trajner i Superligës, ka bërë të ditur klubi bardhezi. 

Liria pas dy stinorëve të kaluara në Ligë të Parë, këtë edicion të garave do të bëj pjesë në Superligë dhe do të nis aventurën elitare ndaj Drenicës në Prizren, në stadiumin Përparim Thaçi

MEDIA

Xhimshiti, 3 pikë ndaj Danimarkës!

29 Korrik, 2015 @10:49

Berat Xhimshiti, lojtar i fundit për momentin që ka pranuar ftesën...

FERIZAJ

Ferizaji zyrtarizon trajnerin

29 Korrik, 2015 @9:37

Skuadra e Ferizajit, që ra nga Superliga në stinorin e kaluar duke...

CHISINAU

Salihi shkatërrues, Skënderbeu afër historisë

28 Korrik, 2015 @19:35

Kampioni i Shqipërpisë, Skënderbeu, ka treguar cilësi në...

PRIZREN

Liria nënshkruan zyrtarisht me Aguirren

28 Korrik, 2015 @18:20

Jose Giorginho Aguirre, prej sot është lojtar i ri i Lirisë së...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin...

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit,...

Të gjitha lajmet nga