Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Lirim Kastrati debuton me gol në Ligën e Kampionëve U19

Lirim Kastrati debuton me gol në Ligën e Kampionëve U19

26 Shtator, 2017 @18:32

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Dinamos së Bukureshtit, Lirim Kastrati ka shënuar njërin prej golave për skuadrën e tij, Lokomotivën e Zagrebit, për ta ndihmuar këtë skuadër drejt fitores 2-0.

Djaloshi nga Hogoshti, është pjesë e Lokomotivës së Zagrebit U19 dhe sot debutimin e tij në Ligën e Kampionëve për grupmoshat U19 e shënoi me gol.

ORARI, NDESHJET DHE GJYQTARËT

Terminet dhe referët e ndeshjeve të xhiros VII

26 Shtator, 2017 @13:26

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot terminet e...

GRUPI H

‘Signal Iduna Park’ teston kampionët e Evropës

26 Shtator, 2017 @13:18

Njëjtë sikur vitin e kaluar, edhe këtë vit Dortmundi e Reali...

ORARI DHE REFERËT XHIRO VII

Referët dhe terminet e xhiros së mesjavës

BOROZANI/Erdis Driza/ Arkiv

26 Shtator, 2017 @13:18

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot terminet e...

GRUPI G

Besiktasi për fitoren e dytë, Monaco për të parën

26 Shtator, 2017 @13:14

Pas fitores ndaj Portos në Lisbonë javën e kaluar, Besiktasi sonte...

GRUPI F

Shakhtari e Feyenoordi në udhëtim te ‘makineritë e golave’

26 Shtator, 2017 @13:09

Në duelet e Grupit F, punë të vështirë sonte do të kenë...

GRUPI E

Liverpooli e Sevilla kërkojnë fitoret e para

26 Shtator, 2017 @13:01

Pas barazimit mes tyre në ndeshjen e parë, Liverpooli e Sevilla...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

SHQIP NË BOTË

Besar Halimi shënon për Brondbyn

15 Tetor, 2017 @17:26

Në takimin që Brondby po e fiton momentalisht 4-1 ndaj Silkeborgit,...

Të gjitha lajmet nga International