Të gjitha lajmet

DREJT RUMANISË

Lista e Kosovës U14/U15

Lista e Kosovës U14/U15

12 Prill, 2017 @12:17

Trajnerët Korab Maloku dhe Besnik Podvorica kanë bërë gati listën e lojtarëve të ftuar për turneun ndërkombëtar të basketbollit që do të mbahet në Bukuresht të Rumanisë.

Të ftuarit e Kosovës U14/U15 janë:

1. Albin Berisha
2. Ardian Kika
3. Ari Karaxhiu
4. Blend Mehana
5. Denis Zenelaj
6. Don Polloshka
7. Donat Rexhepi
8. Nart Jashari
9. Drinor Gashi
10. Shpat Mustafa
11. Fisnik Kraki
12. Genis Mati
13. Selim Hasani

RRUGA PËR FINAL FOUR (1)

Çerekfinalet e Euroligës: Real Madrid - Darüşşafaka

Foto: okdiario.com

12 Prill, 2017 @10:28

Ekipi më potent i pjesës së rregullt me gjasa të mëdha karshi...

TIMBERWOLVES

Minnesota prezenton llogon e re

12 Prill, 2017 @9:58

Skuadra e Minnesota Timberwolvesit, sot në ndeshjen kundër Oklahoma...

MVP I STINORIT NË BIBL

Shane Gibson, MVP i BIBL 2016/17

Shane Gibson i Beroes, duke qëndruar para Mikaile Tmusic të Bashkimit në ndeshjen Bashkimi-Beroe/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

12 Prill, 2017 @8:44

Basketbollisti amerikan i Beroes, Shane Gibson, është shpallur...

BEROE-KUMANOVA

Beroe shkel Kumanovën në finale

BOROZANI/A.P.

11 Prill, 2017 @23:29

Dueli i parë final ndërmjet Beroes dhe Kumanovës ka kaluar më...

EMRAT E FTUAR

Lista e përzgjedhësit Thaçi për Kosovën U16

Foto: FBK

11 Prill, 2017 @22:31

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16 (Femrat), Muhammed...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXV

11 Prill, 2017 @10:51

Pas ndeshjeve të zhvilluara të xhiros XXV, Borozani.com ka...

DEKLARATAT PARA NDESHJES

Sonte dueli i parë i finales së BIBL

BOROZANI/Arkiv/A.P.

11 Prill, 2017 @9:19

Duke filluar nga ora 17e30 sonte në Stara Zagora të Bullgarisë,...

VLLAZNIA-TIRANA

Superkupa e Tiranës

10 Prill, 2017 @20:13

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore shumë më të...

SERIE A

Snajperi Dardan Berisha funksionon, Juvecaserta fiton

Foto: juvecaserta.it

10 Prill, 2017 @19:57

Pas 7 humbjeve radhazi, Juvecaserta e Dardan Berishës ka shënuar...

DUELI I TRETË KAMPIONAL

Lufta për pozitën e dytë, Bashkimi-Peja vazhdon

10 Prill, 2017 @17:23

Skuadra e Bashkimit dhe ajo e Pejës do të ndeshen të mërkurën...

TURNEU NË BULLGARI

12-shja e Kosovës U15 për turneun në Sofje

18 Tetor, 2017 @14:21

Kosova U-15 (meshkujt) prej 3 deri më 5 nëntor do të marr pjesë...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @12:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja