Të gjitha lajmet

LISTA U18 E KOSOVËS

Lista e ngushtë e Kosovës U18

Lista e ngushtë e Kosovës U18

19 Maj, 2017 @22:07

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 të Kosovës, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi i tij, Petrit Zeqiri e kanë publikuar listën më të ngushtë, me 18 basketbollistë, me të cilët do të vazhdojnë punën intensive rreth përgatitjeve për Kampionatin Evropian U-18, Divizioni C, që do të mbahet në Nikosia të Qipros prej 4 deri më 9 korrik.

Kosova është në Grupin A së bashku me Norvegjinë, Armeninë dhe Qipron.

Lista:

1. Dardan Kapiti 2000
2. Erhan Sholla 2001
3. Atik Koshi 1999
4. Dion Pllana 1999
5. Dino Herc 1999
6. Deniz Simnica 2000
7. Almir Berisha 2000
8. Andi Vrapçani 2000
9. Kreshnik Avdija 1999
10. Edison Gashi 2000
11. Gazzali Makasqi 2000
12. Liron Hyseni 1999
13. Rron Ukaj 2000
14. Baton Dervishi 2000
15. Ylli Gashi 1999
16. Rinor Selmani 1999
17. Meriton Ismajli 2000
18. Erjon Qarkaxhija 2000

FINAL4

Fenerbahçe në finalen e dytë me radhë, mposht Realin

19 Maj, 2017 @21:55

Fenerbahçe, duke e mposhtur Real Madridin me rezultat 84-75, arriti...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prakuraitis: Duhet ende të përmirësohemi

19 Maj, 2017 @20:59

Përkundër fitores, trajneri lituanez i Prishtinës, Prakuraitis,...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Azemi: Bashkë me Plisat në Prizren për titull

19 Maj, 2017 @20:54

Pas fitores në ndeshjen e tretë ndaj Bashkimit, për Supersportin...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Fitore në shtëpi, Prishtina 1 hap larg titullit

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @19:45

Me fitoren e Prishtinës është mbyllur takimi i tretë i serisë...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç3: Prishtina thellon epërsinë

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani.com

19 Maj, 2017 @19:21

Edhe pse Prishtina shkaktoi shumë faulla brenda 4 minutave dhe hyri...

FINAL 4

Kampioni gjunjëzohet nga Olympiacosi

Foto: euroleague.net

19 Maj, 2017 @18:56

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, nuk arriti të kalojë...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prishtina shkon në pushim me epërsi

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @18:46

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, rezultati shënon 36-32 në të...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç1: Epërsi e Bashkimit pas 10 minutave

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @18:25

Me rezultat 15-19 është mbyllur çereku i parë i ndeshjes....

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Arpagjik’t futen në palestër

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani

19 Maj, 2017 @18:09

Përmes një fotografie të dërguar për Borozani.com, është...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Dardan Berisha: Ndoshta rikthehem, sonte me Prishtinën

19 Maj, 2017 @18:06

Pak para ndeshjes mes Prishtinës dhe Bashkimit, për mediat e...

DREJT FINALES

Berisha më efikasi në fitoren e radhës

Foto: Nymburk/fb

4 Maj, 2018 @21:15

Dardan Berisha ka shkëlqyer edhe në ndeshjen e tretë të serisë...

SHQIP NË BOTË

Lis Shoshi më i dalluari në humbjen e Pienos

21 Prill, 2018 @19:47

Në humbjen që Pieno e pësoi sonte në shtëpi nga skuadra e...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

KOSOVA U15

Kosova U15 e mbyll turneun me humbje

8 Prill, 2018 @15:52

Në ditën e fundit të Turneut Nderkombetar U15 “Prishtina 2018”...

TURNEU NDËRKOMBËTAR U15

Kosova U15 - Bullgaria U15 sot

Foto: FBK

7 Prill, 2018 @10:31

Pas fitores ndaj Rumanisë, basketbollistët e Kosova U15 të...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja