Të gjitha lajmet

EMRAT E FTUAR

Lista e përzgjedhësit Thaçi për Kosovën U16

Foto: FBK

Lista e përzgjedhësit Thaçi për Kosovën U16

Teksti: FBK

11 Prill, 2017 @22:31

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16 (Femrat), Muhammed Thaçi dhe ndihmësja e tij Kimete Haliti, i kanë ftuar në grumbullimin e radhës basketbollistet e listës më të ngushtë të kësaj grupmoshe.

Stërvitja e radhës do të mbahet të mërkurën më (12.04.2017) me fillim nga ora 14:00 deri në 16:00 në palestrën e sportit të gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë.

Lista:

1. Agnesa Rrahmani
2. Fjolla Ajeti
3. Artina Hoxha
4. Dea Pushkolli
5. Arba Hashani
6. Agnesa Robaj
7. Astera Tuhina
8. Sara Vraniqi
9. Diellza Ismaili
10. Enisa Kamerolli
11. Tringa Ukaj
12. Ergita Dema
13. Melisa Ibrahimi
14. Diellza Dekaj

Duhet theksuar se Kosova U-16 do të merr pjesë në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni C, që do të mbahet në Gjibraltar prej 25 deri më 30 korrik 2017.

Kosova do të bëj gara në grup me Gjeorgjinë dhe Maltën.

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXV

11 Prill, 2017 @10:51

Pas ndeshjeve të zhvilluara të xhiros XXV, Borozani.com ka...

DEKLARATAT PARA NDESHJES

Sonte dueli i parë i finales së BIBL

BOROZANI/Arkiv/A.P.

11 Prill, 2017 @9:19

Duke filluar nga ora 17e30 sonte në Stara Zagora të Bullgarisë,...

VLLAZNIA-TIRANA

Superkupa e Tiranës

10 Prill, 2017 @20:13

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore shumë më të...

SERIE A

Snajperi Dardan Berisha funksionon, Juvecaserta fiton

Foto: juvecaserta.it

10 Prill, 2017 @19:57

Pas 7 humbjeve radhazi, Juvecaserta e Dardan Berishës ka shënuar...

DUELI I TRETË KAMPIONAL

Lufta për pozitën e dytë, Bashkimi-Peja vazhdon

10 Prill, 2017 @17:23

Skuadra e Bashkimit dhe ajo e Pejës do të ndeshen të mërkurën...

PLAY OFF

Perëndimi gati për Play Off

10 Prill, 2017 @8:43

Konferenca e Perëndimit, është kompletuar për Play Offin 2016/17....

REKORD HISTORIK

I madhi Westbrook! Thyen legjendën

10 Prill, 2017 @8:18

Basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook, ka arritur...

PEJA - BASHKIMI

Peja fiton ndeshjen e mbetur ndaj Bashkimit

9 Prill, 2017 @18:45

Në duelin e mbetur nga xhiroja e XIV, Peja e mposhti Bashkimin në...

SIGAL PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Fitore e lehtë për Sigal Prishtinën

8 Prill, 2017 @21:07

Ndeshja e sontme kundër Vëllaznimit, i ka shërbyer më shumë si...

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

8 Prill, 2017 @20:55

Ndeshje e nxehtë është zhvilluar sot në Suharekë, në palestrën...

LISTA E LOJTARËVE

Basketbollistët 2002 në përgatitjet e fundit para turneut në Sofje

Foto: FBK

26 Tetor, 2017 @9:24

Selektori Ibrahim Karabeg, bashkë me trajnerët Gyltekin Selimi dhe...

EKSKLUZIVE

15 ftesat e Greenbergut për kualifikueset ndaj Lituanisë dhe Hungarisë

24 Tetor, 2017 @22:23

Selektori i Kosovës në basketboll, amerikani Brad Greenberg, ka...

TURNEU NË BULLGARI

12-shja e Kosovës U15 për turneun në Sofje

18 Tetor, 2017 @14:21

Kosova U-15 (meshkujt) prej 3 deri më 5 nëntor do të marr pjesë...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja