Të gjitha lajmet

LITUANIA-HUNGARIA

Lituania ruan lidershipin

Lituania ruan lidershipin

23 Shkurt, 2018 @20:31

Lituania
Hungaria
Lituania 80 : 75 Hungaria
M. Grigoris 13 pikë R. Allen 17 pikë

Svytorio Arena, Klaipeda.

Basketbollistët e Lituanisë që janë favoritët e Grupit C ku bën pjesë Kosova, kanë shënuar fitore ndaj Hungarisë, në ndeshjen tjetër të grupit.

Grigoris, Lithuania

Lituanezët, që janë rivalë të radhës për Kosovën, pas tre ditësh, kanë mposhtur Hungarinë 80-75 sonte, derisa hungarezët kanë treguar rezistencë të shkëlqyeshme përgjatë ndeshjes dhe dallimi i vetëm u bë në çerekun e dytë, ku vendasit ishin katër pikë më të mirë sesa mysafirët.

ORARI, NDESHJET DHE TABELA AKTUALE

Pas kësaj ndeshjeje, Lituania vazhdon serinë e pamposhtshmërisë, me 3-0, ndërsa Hungaria, ka fitore të vetme ndaj Kosovës dhe ka bilanc 1-2.

POLONIA - KOSOVA

Ç3: Rritet disavantazhi i Kosovës

23 Shkurt, 2018 @20:09

Tashmë duket që Kosova është dorëzuar. Me mbrojtje të...

POLONIA - KOSOVA

Pjesa e parë: Polonia thellon epërsinë

BOROZANI / ARKIV

23 Shkurt, 2018 @19:37

Sikur çereku i parë, edhe në çerekun e dytë Kosova ka filluar...

POLONIA - KOSOVA

Ç1: Kosova në disavantazh

BOROZANI / ARKIV

23 Shkurt, 2018 @19:19

Pas 10 minutave lojë, Kosova ndodhet në disavantazh prej 8 pikëve...

POLONIA - KOSOVA

Publikohet pesëshja startuese e Kosovës

23 Shkurt, 2018 @18:44

Është publikuar pesëshja startuese e Kosovës për ndeshjen, ndaj...

POLONIA - KOSOVA

Ku mund ta shihni ndeshjen Polonia - Kosova?

23 Shkurt, 2018 @15:56

Me fillim nga ora 19:00, sonte Kosova luan si mysafire e Polonisë...

SHAWN JONES

Më të mirën për fitoren e Kosovës

23 Shkurt, 2018 @14:56

Basketbollisti amerikan që mbron ngjyrat e përfaqësueses së...

BRAD GREENBERG

Tentojmë befasinë

Foto: fiba.basketball

23 Shkurt, 2018 @12:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në një deklaratë të dhënë...

DARDAN BERISHA

Përpjekje maksimale për rezultat pozitiv

Foto: fiba.basketball

23 Shkurt, 2018 @9:27

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, që ka mbrojtur ngjyrat e...

RIVALI I KOSOVËS

Polakët s’duan gabime

Foto: fiba,basketball

23 Shkurt, 2018 @9:18

Reprezentacioni i Polonisë, që ka bilanc 1-1 nga dy ndeshjet e para...

INFORMATORI NR 11

Në Prizren u thye rekordi

Foto: KBBashkimiF Official

22 Shkurt, 2018 @20:11

Dueli i fundjavës së shkuar ndërmjet vashave të Bashkimit dhe...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019