Të gjitha lajmet

1/4: LIVERPOOL - CITY

Liverpool fantastik, deklason Cityn dhe bën hap drejt gjysmëfinaleve

Foto: UCL

Liverpool fantastik, deklason Cityn dhe bën hap drejt gjysmëfinaleve

4 Prill, 2018 @21:40

Liverpool
Manchester City
Liverpool 3 : 0 Manchester City
M.Salah 12', A.Oxlade-Chamberlain 21', S.Mane 31'

Anfield Road

Përkundër parashikimeve dhe faktin që City llogaritej favorit, Liverpooli ka zhvilluar një super paraqitje në ‘Anfield Road’ sonte, duke fituar 3-0 dhe duke bërë një hap të madh drejt gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve.

‘The Reds’ zhvilluan një pjesë të parë fantastike në secilin aspekt, duke e neutralizuar totalisht Manchester Cityn dhe duke shënuar plot 3 herë, për të shkuar në pushim me epërsi të lartë dhe me vetëbesim tejet të madh.

SKEMA DREJT FINALES

Në pjesën e dytë, raste për shënim si në pjesën e parë nuk pamë, me Liverpoolin që qëndronte prapa, e City në anën tjetër kishte posedimin e topit, por pa raste për t’u përmendur për shënim, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me rezultatin e pjesës së parë.

I vetmi shqetësim për Liverpoolin sonte është lëndimi i ‘njeriut të momentit’, egjiptianit Mo Salah, i cili u detyrua të largohet nga loja në fillim të pjesës së dytë.

Ndeshja kthyese mes këtyre dy skuadrave zhvillohet pas 6 ditëve në ‘Etihad Stadium’.

1/4: BARCELONA - ROMA

Barcelona marshon drejt gjysmëfinales

4 Prill, 2018 @21:34

Përkundër pjesës së parë jo aq të mirë, Barcelona në fund...

1/2: PRISHTINA - VUSHTRRIA

Khalid afron Prishtinën me finalen

4 Prill, 2018 @14:59

Në takimin e parë gjysmëfinal të zhvilluar në Pejë, Prishtina...

1/2: DRENICA - VËLLAZNIMI

Pa fitues, finalisti përcaktohet në Gjakovë

Foto: KF Vëllaznimi

4 Prill, 2018 @14:57

Në një atmosferë të mirë të krijuar nga të dyja tifozëritë,...

KUPA E KOSOVËS

Prishtina vs. Vushtrria, formacionet startuese

4 Prill, 2018 @12:45

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe të...

KUPA E KOSOVËS

Gjysmëfinalet e Kupës, sot duelet e para

BOROZANI

4 Prill, 2018 @9:57

Me fillim nga ora 14:00, sot zhvillohen dy ndeshjet e para...

1/4: SEVILLA - BAYERN

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

Foto: championsleague/fb

3 Prill, 2018 @21:38

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore në Ligë të Kampionëve,...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League