Të gjitha lajmet

KOMUNIKATË NGA ANFIELD

Liverpool i vendosur

Liverpool i vendosur

11 Gusht, 2017 @12:00

Një ditë para ndeshjes së parë të stinorit të ri të Premier Ligës, Liverpool ka lëshuar komunikatë zyrtare ku thotë se mesfushori brazilian i ekipit, Philippe Coutinho, nuk është në shitje dhe nuk do të lëviz nga klubi.

“Philippe do të mbetet anëtar i Liverpoolit kur mbyllet afati kalimtar i lojtarëve,” ka shkruar njoftimi i ekipit nga Anfield Road.

cou

Të mërkurën, mediat raportuan se Liverpool refuzoi ofertën prej 100 milionë eurove nga Barcelona për ta marë lojtarin në fjalë.

Coutinho , që shënoi 14 gola në të gjitha garat në stinorin e kaluar, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçe me Liverpoolin në janar, ku nuk figuron klauzola e lirimit të tij. Ai erdhi në vitin 2013 nga Inter te Liverpool për vetëm 10 milionë euro.

kl

Në deklaratën e muajit të kaluar, edhe trajneri i Liverpoolit, gjermani Jurgen Klopp, ka bërë të ditur se ekipi që e përfaqson ai nuk është ekip që shet, kur iu refuzua oferta e parë e Barcelonës prej 80 milionë eurove.

Liverpool do të nis stinorin nesër (të shtunën) si mysafir i Watfordit.

MIQËSORE NË DRENAS

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

11 Gusht, 2017 @10:54

Dy herë kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka bërë të ditur se sot...

NURUDEEN ORELESI

Vllaznia zyrtarizon Orelesin e Skënderbeut

11 Gusht, 2017 @10:03

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka zyrtarizuar mesfushorin me...

SUPERKUPA E KOSOVËS 2017

Çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës

Pamje nga Superkupa e vitit të kaluar, kur Prishtina mposhti Feronikelin në Pejë/ Foto: prishtinafc.com

10 Gusht, 2017 @15:45

FFK dhe Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit përmes një...

SULMUESI I RI

Shend Kelmendi zyrtarizohet, nënshkruan 3 vjet më Skënderbeun

10 Gusht, 2017 @15:33

Lojtari i deridjeshëm i Prishtinës, që mbeti pa ekip në muajin...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Kuqezinjtë s’lëvizin nga vendi

10 Gusht, 2017 @15:23

Kombëtarja shqiptare në futboll nuk ka lëvizur nga pozita e saj...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Edhe një rënie e Kosovës në FIFA

10 Gusht, 2017 @15:12

Sot FIFA ka publikuar renditjen e radhës mujore për ekipet...

NË TIRANË

Partizani me mesfushor nga Panama!

10 Gusht, 2017 @14:53

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka zyrtarizuar lojtarin e ri të...

NË PRIZREN

Liria merr edhe portierin e Tiranës

10 Gusht, 2017 @14:35

Skuadra nga Prizreni, Liria, ka kapur edhe një lojtar nga...

SHKËNDIJA-MILAN

Shkëndija - Milan, biletat në shitje

10 Gusht, 2017 @14:35

Duke filluar prej sot 10.08.2017 (e mërkurë), Shkëndija ka...

FUTBOLLISTËT E HUAJ

FFK: Të huajt transferohen deri të shtunën

10 Gusht, 2017 @9:41

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur përmes një...

MALLKIMI I SUPERKUPËS

Tre Superkupa, tre dështime

9 Gusht, 2017 @9:06

“E treta e vërteta” nuk vlejti për strategun portugez Jose Mourinho...

COMMUNITY SHIELD

Arsenal e nis stinorin me trofe

6 Gusht, 2017 @17:10

Pas penalltive të shutuara në sistemin ABBA, Arsenal ka dalë...

CHAMPIONSHIP

Celina e Nuhiu, asnjë minutë në përballjet e sotme

5 Gusht, 2017 @18:05

Dyshja e sulmit të reprezentacionit të Kosovës, Bersat Celina dhe...

OPINION

Parashikim sezonal i Championshipit

4 Gusht, 2017 @15:52

Vitin e kaluar, Championship kishte trajnerë me më shumë tituj të...

AUDI CUP

Bare shënon, Atletico fiton Audi Cup

2 Gusht, 2017 @23:31

Pas fitores ndaj Bayernit mbrëmë, Liverpooli u mposht në finalen e...

Të gjitha lajmet nga Premier League