Të gjitha lajmet

WATFORD - LIVERPOOLI

Liverpooli ndalet në çastet e fundit

Liverpooli ndalet në çastet e fundit

12 Gusht, 2017 @15:29

Watford
Liverpool
Watford 3 : 3 Liverpool
S.Okaka 8', A.Doucoure 32', M.Britos 90+4' S.Mane 29', R.Firmino (P) 55', M.Salah 57'

Vicarage Road

Atë që e bëri mbrëmë Arsenali, fitoren me përmbysje, ishte shumë pranë ta bënte edhe Liverpooli sot, mirëpo kjo nuk ndodhi.

Përkundër paraqitjes shumë të mirë në fazën e sulmit, Liverpooli u ndëshkua në të njëjtën mënyrë si në shumë nga ndeshjet e sezonit të kaluar, nga gabimet në mbrojtje.

p

Pothuajse të tri golat e vendasve erdhen nga gabimet amatoreske në mbrojtjen e skuadrës së gjermanit Klopp, e kjo i kushtoi Liverpoolit me humbjen e 2 pikëve që në javën e parë të Premier Leagues.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE


Watford vs Liverpool 3-3 All Goals Highlights… by smoki-bobi

de

MIQËSORE: TIRANA-LIRIA

Tirana-Liria, sot

BOROZANI/Arkiv

12 Gusht, 2017 @12:08

Skuadra e Lirisë që po zhvillon fazën e radhës përgatitore në...

BASAKSEHIR

Cikalleshi starton me fitore

11 Gusht, 2017 @23:59

Nënkampioni i Turqisë Basaksehir dhe skuadra e sulmuesit së...

SHKËNDIJA - MILAN

Brenda ditës Shkëndija shet 10 mijë bileta

11 Gusht, 2017 @23:27

Interesim i jashtëzakonshëm për takimim e dytë të play offit të...

ARSENAL-LEICESTER

Nga ferri në parajsë!

Foto: arsenal.com, lcfc/facebook

11 Gusht, 2017 @22:50

Debutim me gol për Alex Lacazette. Francezi shënoi golin më të...

SHKËNDIJA

Hasani, Cuculi e Ibraimi takojnë fansat

11 Gusht, 2017 @20:07

Pasi filloi shitja e biletave për takimin historik ndaj Milanit,...

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 Tetor, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë...

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 Tetor, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të...

HUDDERSFIELD - UNITED

Befasohet United, vjen humbja e parë e sezonit

21 Tetor, 2017 @18:05

Vjen humbja e parë për Manchester Unitedin në Premier League!...

CHELSEA-WATFORD

Zëvendësuesi Batshuayi s’lejon befasi

Foto: Chelsea Official

21 Tetor, 2017 @15:29

Sulmuesi belg, që u fut si zëvendësues në ndeshje sot nga Antonio...

ANALIZË

5 derbi të fundjavës

21 Tetor, 2017 @11:43

1. Chelsea – Watford (e shtunë, ora 1e30) Conte nuk është i...

Të gjitha lajmet nga Premier League