Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Llapi mposht Ramiz Sadikun

Llapi mposht Ramiz Sadikun

9 Gusht, 2017 @22:44

Llapi
Ramiz Sadiku
Llapi 4 : 2 Ramiz Sadiku
Leart Emini, Mentor Zhdrella, Valon Zeqiri dhe Miran Maksuti

Stadiumi "Zahir Pajaziti" - Podujevë

Në takimin miqësor të luajtur sot në kuadër të përgatitjeve pak para fillimit të sezonit të ri të Superligës, Llapi e ka mposhtur me rezultat 4-2 skuadrën e Ramiz Sadikut.

Golashënues për Llapin në këtë takim ishin Leart Emini, Mentor Zhdrella, Valon Zeqiri dhe Miran Maksuti, ndërsa golashënuesit e Ramiz Sadikut nuk janë bërë të ditur ende.

SHQIP NË BOTË

Januzaj shënon golin e parë me Sociedadin

9 Gusht, 2017 @22:06

Vjen edhe goli i parë i Adnan Januzajt me Sociedadin. I...

ROBERTO SOLDADO

Soldado në Superligën turke

9 Gusht, 2017 @14:15

Sulmuesi spanjoll i Villarealit, Roberto Soldado, shumë shpejt do...

MALLKIMI I SUPERKUPËS

Tre Superkupa, tre dështime

9 Gusht, 2017 @9:06

“E treta e vërteta” nuk vlejti për strategun portugez Jose Mourinho...

TROPHY MAN

Trofeu i 6 i trajnerit Zidane

9 Gusht, 2017 @8:59

Po vazhdon suksesi i trajnerit Zinedine Zidane. Vetëm për 1 vit e...

SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 Gusht, 2017 @22:35

Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së...

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 Gusht, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë...

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 Gusht, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës,...

TASH MIQËSORE NË SHQIPËRI

Liria aranzhon miqësore me Kukësin dhe Tiranën

5 Gusht, 2017 @19:17

Skuadra e Lirisë së Prizrenit ka aranzhuar miqësore me kampionin e...

MIQËSORE: FERONIKELI-KEK

Nikli e lë KEK-un në tension të ulët

4 Gusht, 2017 @20:17

Në ndeshjen miqësore të zhvilluar ndërmjet Feronikelit dhe...

MIQËSORE: TREPÇA'89-DRITA

Kampioni mposht Dritën

3 Gusht, 2017 @20:29

Trepça’89 ka mposhtur Dritën në miqësoren e sotme me rezultat...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga