Të gjitha lajmet

MENTOR ZHDRELLA

Llapi sot zyrtarizoi Zhdrellën

Llapi sot zyrtarizoi Zhdrellën

14 Korrik, 2017 @9:17

Llapi sot zyrtarizoi Zhdrellën

Mesfushori i shumë ekipeve kosovare dhe katër herë lojtari më i mirë i Kosovës, shpallur nga FFK, Mentor Zhdrella, edhe zyrtarisht prej këtij momenti është lojtar i ri i Llapit të Podujevës.

Njoftimin e djeshëm për nënshkrimin e kontratës mes lojtarit në fjalë dhe kryetarit të klubit llapjan, e ka zyrtarizuar edhe vetë klubi në faqen zyrtare të ekipit, duke i uruar mirëseardhje Zhdrellës me përvojë.

zd

Zhdrella në vitet e fundit ka qenë pjesë e ish-kampionit të Kosovës, Feronikeli, ndërsa tash e tutje do të veshë fanellën bardhekaltër të Llapit, që stinorin e shkuar arriti finalen e Kupës së Kosovës për herë të parë në histori të klubit, ndërsa përfundoi në pozitën e tretë.

Përndryshe Mentori që në stinorin e kaluar ka qenë i lënduar me muaj, ka arritur të shënojë 5 gola për Feronikelin, duke treguar se nuk e ka harruar specialitetin e tij nga gjuajtjet e lira, ku shpesh ka rrezikuar portat kundërshtare.

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @22:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

ANALIZAT VERORE

Vera te Tottenham Hotspurs

15 Korrik, 2017 @9:35

Spurs luajnë futbollin më të bukur ndoshta në ishull. Për më...

ANALIZAT VERORE

Vera te Bayern

14 Korrik, 2017 @22:23

E vetmja gjë që ka bërë Ancelotti ndryshe nga paraardhësi i tij...

ANALIZAT VERORE

Vera te Chelsea

14 Korrik, 2017 @9:16

Shtatëdhjetë milionë për Alex Sandron?! Kur e ke Marcos Alonson,...

SHORTI I RAUNDIT III

Skënderbeu dhe Shkëndija, mund të ndeshen me AC Milan!

Foto: fckairat.com

14 Korrik, 2017 @8:39

Dy skuadrat shqiptare në garë për kualifikim në Europa Ligë,...

ISH TOP GOLASHËNUESI

Osmani i kthehet Vushtrrisë

Labinot Osmani, ish-golashënuesi më i mirë i Superligës/ BOROZANI/ D.S.

14 Korrik, 2017 @8:19

Sulmuesi i njohur i ekipeve të Kosovës, që stinorin e kaluar ishte...

ANALIZAT VERORE

Vera te FC Inter

13 Korrik, 2017 @22:07

Interi ka blerë mjaftueshëm vitin e kaluar. Edhe një verë më...

KAIRAT - SKENDERBEU

Rezultat i favorshëm për Skënderbeun

13 Korrik, 2017 @20:24

Përkundër se ekipi kundërshtar është shumë më i pasur dhe më...

SHKENDIJA - HELSINKI

Super Ibraimi me hat-trick, afron Shkëndijën në rrethin e tretë

13 Korrik, 2017 @20:01

Sulmuesi i Shkëndijës, Besart Ibraimi, ka shënuar hat-trick sot...

11-SHJA

Formacioni i Skënderbeut, para ndeshjes ndaj Kairatit

13 Korrik, 2017 @15:01

Skuadra e Skënderbeut ka bërë të ditur 11-shen që do t’i dalë...

ONLINE NDESHJE

Këtu shikoni direkt Kairat-Skënderbeu

13 Korrik, 2017 @14:48

Prej orës 16:45 nis ndeshja ndërmjet Kairat Almatyt dhe Skënderbeu...

MIQËSORE: SYDNEY - ARSENAL

Lacazette debuton me gol te Arsenali

13 Korrik, 2017 @13:25

Sulmuesi i ri i ekipit të Arsenalit, Alexander Lacazette, ka...

NË GJILAN

Drita siguron edhe portën

Leutrim Rexhepi, anëtar i ri i Dritës së Gjilanit

13 Korrik, 2017 @12:28

Portieri i deritashëm i ekipit të Ferizajit, Leotrim Rexhepi,...

HAFNAFJORDUR - VIKINGUR

Vikingur shpreson në raundin e tretë

13 Korrik, 2017 @12:18

Pasi që eliminoi Trepçën’89 bindshëm në raundin e parë...

LEGIA

Legia e Sadikut, pranë raundit të tretë

13 Korrik, 2017 @12:07

Skuadra e re e sulmuesit të Shqipërisë, Armando Sadiku, Legia...

RED BULL SALZBURG

Valon Berisha, zgjidhet më i miri

13 Korrik, 2017 @11:36

Me një gol të shënuar, lojën e treguar dhe me anën e tij...

TELEVIZONET

Shkëndija - Helsinki, në TV

13 Korrik, 2017 @11:18

Takimi Shkëndija - HJK Helsinki në kuadër të turit të dytë...

ELTON BASRIU

Liria përforcon mbrojtjen me Basriun

13 Korrik, 2017 @11:05

Ditën e 12 korrikut klubi futbollistik Liria nënshkroi edhe me një...

ANALIZAT VERORE

Vera te AS Roma

13 Korrik, 2017 @9:03

Një agim i ri tek Roma! Me Monchin si drejtor të ri të futbollit,...

ARBNOR MORINA

Humbëm dy pikë

15 Mars, 2018 @22:47

Trajneri i Gjilanit, Arbnor Morina, në deklaratën e tij pas...

GAJUR REXHEPI

Pikë e merituar

Foto: prishtinafc.com

15 Mars, 2018 @22:34

Flamurtari ka arkëtuar një pikë shumë të rëndësishme në...

GJILANI-FLAMURTARI

Flamurtari nxjerr pikë si mysafir

15 Mars, 2018 @16:00

Pas një lufte të madhe, durimit dhe mbrojtjeve të portierit,...

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Gjilanit për sot

15 Mars, 2018 @13:20

Arbnor Morina, trajner i Gjilanit, ka publikuar 11-shen startuese të...

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 Mars, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga