Të gjitha lajmet

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

Llapi thellon krizën e kampionit

12 Shtator, 2018 @16:46

Drita
Llapi
Drita 1 : 2 Llapi
Bujar SHABANI 37' Fiton HAJDARI 10', Festim ALIDEMAJ 78'

Stadiumi i qytetit, Gjilan

Çfarë po ndodhë me kampionin?

Në takimin e zhvilluar sot në Gjilan, Llapi i Bylbyl Sokolit me golat e Fiton Hajdarit dhe Festim Alidemajt arriti që ta mposhtë me rezultat 1-2 skuadrën vendase, për t’u ngritur në kuotën e 9 pikëve dhe për t’ia thelluar kampionit në fuqi krizën e këtij fillim sezoni.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Sa i përket Dritës, golin e vetëm për ta sot e shënoi Bujar Shabani, gol që nuk ishte i mjaftueshëm që gjilanasit të largoheshin me pikë nga ky takim.

Pas humbjes së pësuar sot ndaj Llapit në shtëpi, Drita, kampionja në fuqi e Kosovës, pas 4 xhirove të para në Superligë, ka 3 humbje dhe 1 fitore, një formë kjo tejet befasuese.

 FORMACIONET ZYRTARE

DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar Shabani, Vucaj, Krasniqi, Xhevdet Shabani, Neziraj, Lamçja. Trajner: Bekim Isufi.

LLAPI: Haxho, Idrizi, Sinani, Jashari, Emini, Maliqi, Ramadani, Namani, Kelmendi, Hajdari, Begolli. Trajner: Bylbyl Sokoli

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. ...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 Shtator, 2018 @13:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të...

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 Shtator, 2018 @11:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera...

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 Shtator, 2018 @22:24

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të...

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 Shtator, 2018 @16:42

Lehtë për Trepçën ‘89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në...

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 Shtator, 2018 @16:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e...

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 Shtator, 2018 @16:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 Shtator, 2018 @14:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. ...

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 Shtator, 2018 @14:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. ...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga