Të gjitha lajmet

NË PODUJEVË

Llapi zyrtarizon Dakun

Mirlind Daku, la Hajvalinë për Llapin/ Foto: KF Llapi Official/ M. Muçolli

Llapi zyrtarizon Dakun

14 Dhjetor, 2016 @11:04

Sulmuesi i talentuar 18 vjeçar, Mirlind Daku, që bëri emër te Hajvalia gjatë vjeshtës në Superligë, tashmë është lojtar i ri i Llapit, nënkampionit vjeshtor të Superligës.

Daku dje është prezentuar edhe zyrtarisht si lojtar i ri i Llapit, ndërsa ekipi ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me lojtarin sulmues.

Daku ka shënuar një gol për Hajvalinë gjatë stinorit vjeshtor.

EVERTON - ARSENAL

Mungon Mustafi, Arsenali mposhtet

13 Dhjetor, 2016 @22:43

Në një nga dy takimet e luajtura sonte në kuadër të Premier...

TRANSFER

Ferizaji me përforcim nga Maqedonia

13 Dhjetor, 2016 @18:56

Skuadra nga Superliga që po lufton për mbijetesë, Ferizaji,...

KOLUMNE

Ngolo Romeo Kante dhe fëmijëria e tij!

N'golo Kante, FC Chelsea/ Foto: chelseanews24.com

13 Dhjetor, 2016 @15:50

Fëmijët – këta engjëj; apo nëse pyetni Herrin dhe Marv, dhe...

SHORTI PËR EURO U-19

Shorti e vendos Kosovën me Serbinë, por rregullat nuk lejuan

Kosova U-19/ Foto: FFK

13 Dhjetor, 2016 @13:05

Në shortin për Kampionatin Europian 2018 për grupmposhat U-19, ku...

NGA FSHF

Shqipëria organizon turne europianë për U17 dhe U19

Foto: FSHF

13 Dhjetor, 2016 @12:02

Turnetë Europianë për kombëtaret U-17 dhe U-19, do të luhen në...

BBC AWARD

Afrikani i vitit 2016, Mahrez

Foto: BBC

13 Dhjetor, 2016 @5:39

Në përzgjedhjen e lojtarit më të mirë afrikan për vitin 2016,...

LEO MESSI & CRISTIANO RONALDO

9 vite dominim

13 Dhjetor, 2016 @5:19

Janë bërë plotë nëntë vite prej se Lionel Messi dhe Cristiano...

VOTAT E NUMËRUARA

Kush sa vota fitoi te Topi i Artë 2016?

13 Dhjetor, 2016 @3:36

Dallimi i madh mes votave të fituesit dhe ndjekësit kësaj radhe ka...

BALLON D'OR 2016

Zbulohen pikët, Ronaldo dyfish mbi Messin

Foto: france football

13 Dhjetor, 2016 @3:32

France Football ka zbuluar vonë pikët e fituara të çdo...

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 Qershor, 2018 @14:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Tunizia

23 Qershor, 2018 @11:55

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

IN MEMORIAM

Ndërroi jetë, Gazmend Sinani

BOROZANI/ A. P.

23 Qershor, 2018 @8:09

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gazmend Sinani, ka...

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

22 Qershor, 2018 @21:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka...

MEDIA

Blick: Falë shqiponjave, ëndërrojmë fluturimin!

Foto: Blick

22 Qershor, 2018 @21:24

Pas fitores ndaj Serbisë, Blicku zvicran ka thurrur elozhe për...

Të gjitha lajmet nga