Të gjitha lajmet

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 Mars, 2017 @23:45

Kosova
Islanda
Kosova 1 : 2 Islanda
Atdhe Nuhiu 52' B.Sigurdarson 25', G.Sigurdsson (P) 35'

Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në kualifikimet drejt Botërorit të Rusisë.

Një takim që filloi mjaft mirë dhe që dha shpresë për një rezultat pozitiv, ashtu si në shumicën e takimeve të zhvilluara në kuadër të eliminatoreve drejt Rusisë,u mbyll me disfatë falë një 10 minutëshi shpërqëndrim në mesin e pjesës së parë.

Një shpërqëndrim një mbrojtje në minutën e 25’ dhe një penallti e shkaktuar nga Kololli 10 minuta më vonë, bënë që Kosova ta gjente veten në disavantazh të dyfishtë, derisa pak para golit të Islandës, ishte Kosova që e kishte një nga rastet më të mira të ndeshjes, me mesfushorin Valon Berisha që e goditi shtyllën me një goditje nga distanca.

Në mes të dy golave të Islandës, një rast i dyshimtë për një penallti të dyshimtë në të mirë të Kosovës ndodhi, mirëpo gjyqtari nuk e mendoi atë që e kërkuan lojtarët e Kosovës dhe ndeshja vazhdoi.

Pjesa e dytë e Kosovës ishte shumë e mirë, me Atdhe Nuhiun që shënoi në debutimin e tij. Goli u shënua në minutën e 52’ dhe ishte i pari i Kosovës nga loja e hapur sa i përket garave ndërkombëtare. Pas golit, Kosova edhe më tutje e vazhdoi kërkimin e barazimit, mirëpo barazimi nuk erdhi në asnjë moment, pavarësisht zëvendësimeve ofansive nga Bunjaki, që inkuadroi Bersant Celinën, Bernard Berishën e Donis Avdijajn.

Pas 5 ndeshjeve, Kosova ka 4 humbje e 1 barazim dhe ndodhet në vendin e fundit të Grupit I.

GRUPET RUSSIA 2018

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 Mars, 2017 @22:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me...

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 Mars, 2017 @22:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 Mars, 2017 @22:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i epërsisë për Islandën

24 Mars, 2017 @22:16

Gabimin e mbrojtjes së Kosovës islandezët e shfrytëzuan në...

VIDEO: ITA-ALB

De Rossi kalon Italinë në epërsi

24 Mars, 2017 @21:59

Italia nga minuta 12’ është në epërsi në ndeshjen kundër...

PARA NDESHJES

Tribunat gjysmë të zbrazëta në Loro Boriçi

24 Mars, 2017 @21:36

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Kosovë-Islandë, gati gjysma e...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018