Të gjitha lajmet

TE SHKËNDIJA

Lojtarët njoftohen me trajnerin, nisin përgatitjet

Tomas Brdariç, ish-reprezentuesi i Gjermanisë në ditën e parë të punës me Shkëndijën/ Foto: kfshkendija.com

Lojtarët njoftohen me trajnerin, nisin përgatitjet

8 Janar, 2017 @15:33

Shkëndija e Tetovës sot ka nisur fazën përgatitore për pjesën pranverore të stinorit. Lojtarët e ekipit janë njoftuar me trajnerin e ri të skuadrës, gjermanin Tomas Brdariç, ndërsa pas disa kontrolleve rutinore mjekësore, ekipi ka bërë ushtrime të lehta.

Më  9 dhe 10 janar futbollistët të ndarë në dy grupe do të udhëtojnë  drejt Prishtinës ku do të kalojnë ekzaminimet mjekësore standarde për çdo fillim të fazës përgatitore, ndërsa mbrëmjen e 10 janarit ekipi transferohet në Ohër ku do të zhvillohet faza e parë përgatitore ku mes tjerash më 13 dhe 18 janar në program janë dy ndeshje testuese.

Shkendija

Pas takimit të dytë kontrollues ekipi kthehet në Tetovë ku do të ketë dy ditë (19 dhe 20 janar) të lira, ndërsa më 21 janar skuadra udhëton drejt Antalias së Turqisë ku do të zhvillohet faza e dytë dhe kryesore e përgatitjeve. Atje do të luhen katër ndeshje kontrolluese (më 24.01, 28.01, 01.02 dhe 05.02), ndërsa ekipi kthehet në Tetovë më 6 shkurt. Testi i fundit para fillimit të gjysmësezonit pranveror është paraparë për 12 shkurt, ndërsa më 19 shkurt nisin garat në LPFM, kur Shkëndija në Tetovë pret Sileksin e Kratovës.

UDINESE - INTER

Perisic shkëlqen, Interi fiton dhe ngjitet

8 Janar, 2017 @14:30

Me fitore ka nisur viti 2017 për Interin. Skuadra zikaltër e fitoi...

HUAZIMI

Chelsea kthen Aken

8 Janar, 2017 @13:26

Chelsea ka përfunduar huazimin e futbollistit Nathan Ake para kohe...

TE BARCELONA

Rakitic jashtë ekipit

8 Janar, 2017 @13:11

Mesfushori kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, është lënë jashtë...

PARA NDESHJES, UDINE v INTER

Inter gati për ndeshjen e parë të vitit 2017

Foto: inter.it

8 Janar, 2017 @11:41

Me Mauro Icardin kapiten, Inter ka publikuar 11-shen startuese për...

ARMANDO SADIKU

Sadiku i bashkohet Tramezzanit në Lugano

Armando Sadiku me shall të Luganos sot/ Foto: fclugano.com

7 Janar, 2017 @17:31

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka arritur...

REKORDI

Real Madrid barazon rekordin e Barcelonës

Foto: realmadrid.com

7 Janar, 2017 @17:04

Me fitoren e sotme ndaj Granadas në La Liga, Real Madrid ka zgjeruar...

PREZENTOHET

Brdariç zyrtarisht te Shkëndija

7 Janar, 2017 @17:02

Shkëndija ka zyrtarizuar kryetrajnerin e ri të skuadrës....

THE FA CUP

Rooney barazon legjendën, United kalon Readingun

Wayne Rooney duke festuar golin që e barazoi atë me legjendën Sir Bobby Charlton/ Foto: manutd.com

7 Janar, 2017 @16:50

Mbrojtësi i trofeut të Kupës FA, Manchester United, ka kaluar pa...

LIDERI

Real Madridi granaton kundërshtarin

7 Janar, 2017 @14:41

Real Madridi e kaloi lehtë pengesën e Granada-së, në kuadër të...

FA CUP

City kualifikohet me fitore të thellë

6 Janar, 2017 @23:19

Në takimin e parë të 1/32 së finales në FA Cup, Manchester City...

TWENTE-NEC

Celina me asist në fitoren e Twentes

15 Prill, 2017 @22:20

Skuadra e Twentes, ku luan reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina,...

5 PËR VIKEND

Madonina kineze!

15 Prill, 2017 @10:32

Me kafen ose çajin e mëngjesit të ditës së parë të vikendit...

JUBILE

Besart Berisha 100! Super rekordi i sulmuesit kosovar

14 Prill, 2017 @12:49

Sulmuesi i Kosovës, Besart Berisha, ka vërtetuar cilësinë e tij...

KUSH DO T'I SHPËTOJË?!

Simeone ose Sampaoli te Argjentina!!!

11 Prill, 2017 @14:01

Pas shkarkimit të Edgardo Bauzas sot në mëngjes nga detyra e tij...

SUPERLIGA TURKE

Adebayor me hat-trick pas 6 vitesh

Emmanuel Adebayor duke festuar hat-trickun e tij. Të parin pas 6 viteve!

11 Prill, 2017 @7:32

Skuadra e Istanbul Basaksehirit, që po konisderohet si një...

Të gjitha lajmet nga International