Të gjitha lajmet

CP3

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

9 Janar, 2017 @11:02

Dirigjenti i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen kundër Miami Heatit luajti me 18 asistime dhe kaloi cakun e 8 mijë asistimeve në karrierë.

a

Paul, u bë lojtari i dhjetë në histori të NBA-së, që e arriti cakun e 8,000 asistimeve, derisa aktualisht i ka 8,012 asistime në total.

Clippers gjithashtu e fitoi ndeshjen kundër Miamit, me rezultat 98-86.

NË PRISHTINË

Prishtina i ofron Calvanit kontratë 2 vjeçare

8 Janar, 2017 @16:00

Skuadra kampione e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina,...

NË PRIZREN

Bashkimi paralajmëron përforcimin e radhës

BOROZANI/A. Paçarizi

8 Janar, 2017 @15:26

Skuadra e Bashkimit pas përforcimit me basketbollistin malazias,...

KONFERENCA LINDORE

Bulls mposht Toronton në vazhdime

8 Janar, 2017 @10:50

Demat e Chicagos arritën ta mposhtin njërën ndër skuadrat e forta...

ASISTUESI

Chris Paul në top 10 me asistime

7 Janar, 2017 @15:06

Ylli i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, dje në ndeshjen kundër...

3 POINTS

Bostoni me rekord treshe

7 Janar, 2017 @10:33

Boston Celtics në ndeshjen kundër Philadelphia 76ers ishin...

NETS vs CAVS

Irvingu kthehet me fitore

7 Janar, 2017 @9:54

Ylli i Cleveland Cavaliersit, Kyrie Irving, mungoi në disa ndeshje...

WARRIORS vs GRIZZLIES

As 40 pikë nga Curry s’mjaftojnë

7 Janar, 2017 @9:23

Për ta përcaktuar fituesin në duelin ndërmjet Golden State...

REAL vs CSKA

Real Madridi gjunjëzon kampionin

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:39

Gjiganti spanjoll Real Madrid, me lojë të mirë në çerekun e...

KIEL TURPIN

Trepça shton edhe një amerikan në skuadër

6 Janar, 2017 @23:38

Vetëm disa orë pasi që morri vizën për të vazhduar garat në...

OLYMPIACOS vs PANATHINAIKOS

Derbi grek i takoi Olympiacosit

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:17

Dy gjigantët grek, Olympiacos dhe Panathinaikos, u përballën në...

HEAT-CELTICS

Dragic shkëlqen, Heat ndërpren serinë e Celtics

Foto: nba.com/heat

23 Nëntor, 2017 @9:16

Basketbollisti slloven, i zgjedhur më i miri i Eurobasket 2017, që...

THUNDER-WARRIORS

E para për Thunderin prej se iku Durant

Foto: nba.com/thunder

23 Nëntor, 2017 @8:25

Russell Westbrookut i është dashur të shënojë rekord pikë...

PAUL MILLSAP

Mungon mbi 2 muaj

Foto: nba.com

22 Nëntor, 2017 @9:30

Pas kontrollimeve mjekësore, ylli i skuadrës së Denver Nuggetsit...

LAKERS-BULLS

Prej minus 19 në fitore

Foto: nba.com

22 Nëntor, 2017 @8:11

Pas pjesës së parë të dobët dhe në disavantazh prej 42-61, Los...

MAVERICKS - CELTICS

S’ka që i mposhtë

Foto: nba.com

21 Nëntor, 2017 @11:52

Po vazhdon seria fenomenale e fitoreve të Bostonit. Fitorja e...

Të gjitha lajmet nga NBA